Вже втретє меценати з Каліфорнії — родина Івана та Марії Гніп — підтримує громадську ініціативу, спрямовану на пошук талановитих хлопців і дівчат віком до 25 років, які захоплюються або професійно працюють у сфері театрального мистецтва, літератури, журналістики, образотворчого мистецтва та музики. Секціями журі цього конкурсу керують відомі представники творчої інтелігенції Дніпропетровська. Лауреатом у номінації «Театр» цього року був визнаний молодий актор Анатолій Корольов за майстерне виконання головної ролі в п’єсі Г. Квітки-Основ’яненка «Шельменко-денщик» на сцені Дніпропетровського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка. Дипломантом конкурсу став його колега Максим Подорожний за вдалі сценічні втілення останніх років у постановках української театральної класики на сцені того ж таки театру. У номінації «Образотворче мистецтво» лауреатом журі оголосило молоду художницю Наталю Касьянову — за оригінальне виконання серії театральних плакатів до постановок української класики в Дніпропетровському театрі одного актора «Крик» Михайла Мельника, а також за високохудожнє оформлення книг українських авторів. Роботи Н. Касьянової виставлялися не лише в Україні, але й у сусідній Польщі. Дипломантом у тій же номінації визнано майстра-початківця Ірину Макогон за «натхненні мальовничі пейзажі української природи, створені останніми роками». У номінації «Музика» лауреатом конкурсу став володар унікального голосу Антон Сидорук «за виконавську майстерність і популяризацію української сучасної естрадної пісні». Дипломантом номінації визнано Олену Андрєєву за яскраве виконання пісень патріотичної тематики. І, зрештою, в номінації «Література» звання лауреата присудили Альбіні Ткаченко — за вірші, присвячені «темі національного відродження та проблемам духовної відповідальності в сучасній Україні». Дипломантом тієї ж номінації стала Катерина Супрун за оригінальні публіцистичні вірші.
«Сьогодні небагато молоді приходить до творчих спілок. Найголовніше, що молоді таланти є. Ми бачимо, що національне — це не лише шаровари та вишиванки, а, перш за все, український дух. І він — живий! Адже людина завжди обирає національну культуру — погано, коли чужу, і добре, коли свою», — сказала голова секції журі, член Національної спілки художників України Олена Наконечна-Годенко. Інший член журі, письменник Володимир Луценко, зазначив: «То хіба не соромно, коли про підтримку української творчої молоді піклуються не тут, а за океаном? Нашим магнатам усе це непотрібно, вони зайняті процесом накопичення капіталів — вони тимчасові».
Організатор конкурсу, головний редактор часопису «Борисфен» Фідель Сухоніс розповів, як під час його поїздки до США народилася ідея такого конкурсу. «Іван і Марія Гніпи — літні люди, представники третьої хвилі української еміграції в США, — сказав він. — Їхня родина досягла на американській землі успіху, займаючись аграрним бізнесом. Попри те, що живуть вони далеко від Батьківщини, душею — постійно в Україні». Родом Іван Гніпа з Київщини — з Обухова, де він і його велика родина підтримують видання книг. «Українська діаспора в Каліфорнії, — згадує Ф. Сухоніс, — мешкає не компактно, і для того, щоб онуки могли вивчати українську мову, дід возив своїх за сто з гаком кілометрів до Лос-Анджелеса, що само собою говорить багато про що. Під час нашого знайомства пан Іван поцікавився, чим він може допомогти українцям, які мешкають у Дніпропетровську. Так народилася ідея конкурсу для творчої молоді, який фінансово підтримує ця родина». Цікаво, що підбиття підсумків конкурсу проходило в кав’ярні «Ченлібел», залу якого люб’язно надав часописові «Борисфен» його господар — керівник обласної організації Конгресу азербайджанців України Гудрат Гаджієв. «Історично між нашими народами є багато спільного, — сказав він. — Коли для нас, колишніх мешканців Нагірного Карабаху, почалися життєві проблеми й ми втратили дах над головою, притулок нам надала Україна, яка стала другим домом. Тому наш обов’язок — у всьому допомагати українцям».