Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Перше визнання молодих інтелектуалів

17 квітня, 2007 - 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

У суботу в Києві пройшла церемонія підбиття підсумків Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України», а також нагородження переможців. Він пройшов при підтримці Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000» і Міністерства освіти та науки України і в його чотирьох конкурсних і трьох вікових номінаціях взяли участь близько 900 молодих людей у віці від 16 до 35 років з усіх областей України.

Молоді інтелектуали, автори наукових досліджень на економічну чи гуманітарну тематику, бізнес-планів, соціальних ідей чи просто ті, хто подали автореферати своїх дипломних робіт, пройшли перший добір на регіональному етапі і лише потім зустрілися в Києві. Теми для робіт на гуманітарну чи економічну тематику задавалися організаторами конкурсу, а бізнес- плани, як і соціальні ідеї — були лише авторськими.

Важливість такого конкурсу складно переоцінити, адже він підвищує впевненість молоді у власних силах, привчає до дослідницької роботи. «Не лише держава, але й усе українське суспільство повинно робити все можливе, щоб підтримувати талановитих молодих людей, дати їм можливість прилучитися до розвитку нашої держави шляхом реалізації власних талантів і здібностей, — сказала голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000» Катерина Ющенко. — Ми повинні розуміти, що серед світової спільноти Україна може посісти належне їй місце лише тоді, коли максимально використає і розвине те, чим щедро нагородив її Господь, — розум і інтелект нації».

Сцена Культурно-художнього центру Києво-Могилянської академії насилу вмістила всіх переможців змагання, багато з яких домоглися визнання шляхом спроб і помилок, беручи участь у інтелектуальному конкурсі третій або навіть п’ятий раз. Олександра Юхно, яка посіла призове місце в номінації «Економіка», вивчає економічну кібернетику в Донецькому національному технічному університеті. Взяти участь у конкурсі їй підказав викладач. У своїй роботі «Природоохоронна діяльність: коли ми вже перейдемо до дії?» вона торкнулася проблем і екологічних, і економічних. «Я помітила, що із зростанням кількості отруйних викидів відбувається зростання ВВП держави. Для цього в своєму проекті я запропонувала розрахувати формулу зниження викидів, але щоб це не знижувався ВВП. Я обов’язково продовжу роботу в цьому напрямку і знайду точку рівноваги», — сказала Олександра.

Наталя Бігун, мешканка села Пляшева Рівненської області за виконання свого бізнес-плану «Місцями козацької слави», визнаного кращим, отримала 5 тисяч гривень. «Моя родина надає послуги з сільського зеленого туризму і утримує музей заповідних козацьких могил. Ми надаємо інвентар для риболовлі, коней для прогулянок верхи, дрова для приготування юшки на багатті. У своєму бізнес-плані я написала, що б могла поліпшити за ці гроші і що б надалі стало приносити прибутки», — пояснила Наталя. За отриману премію початківець-бізнесвумен планує купити сідло, вудочки, лижі, встановити рекламний щит і упорядкувати садибу, спорудити лазню та інше.

Оцінювали конкурсні роботи національні та регіональні конкурсні комісії в складі викладачів, урядовців, експертів і підприємців. Всі гідні звань переможця інтелектуального конкурсу отримали грошові премії від п’яти тисяч до 800 гривень, а також енциклопедію «Нобелівські лауреати 1901—2001 років».

Владислав ПАВЛОВ
Газета: 
Рубрика: