За словами продюсера КМФР Максима Лазебника, «емблемою» цьогорічного заходу стала риборубка. Вона нібито символізує одну з моделей нашого життя. Адже стільки треба всього перемолоти, аби на виході отримати бажане! Так відбувається і в рекламі. Учасники фестивалю представляли, в основному, країни колишнього СНД: Росію, Білорусію, Казахстан, Латвію, Естонію, Молдову, Грузію, Вірменію... Вперше надіслали свої роботи представники з Болгарії, Ізраїлю, Сербії та Словенії. Однак українських агентств тут зібралося найбільше — 288.
— За дні своєї роботи Київський міжнародний фестиваль реклами, як правило, збирає понад три тисячі фахівців з реклами, які звідусіль з’їжджаються в українську столицю, аби обмінятися досвідом та навчитися нового, — зазначив Максим Лазебник. — Як завжди, проводимо конференції, семінари, майстер-класи, на яких обговорюються нові тенденції світової рекламної індустрії, шляхи та перспективи розвитку української реклами, учасники діляться творчими ідеями та напрацюваннями. Цього року в програмі фестивалю, окрім тих, що вже стали традиційними (телевізійна реклама, друкована реклама, радіореклама, графічний дизайн, медіа-проекти та ін.) також представлений новий конкурс — корпоративне відео.
— Хочу випускати свою газету, тому приїхав сюди, щоб дізнатися, як її краще «розкрутити», — розповідає Олексій Чорнодубравенко із Сум. — На мою думку, останнім часом українська реклама значно піднялася. Проте мені не подобається те, що в ній дуже багато з’явилося недобросовісної. Зокрема, це стосується ліків та різних біодобавок. Я не так давно сам постраждав на цьому. Вважаю, що нашим урядовцям вже давно слід переглянути та змінити законодавство про рекламу: встановити відповідальність за неправдиву інформацію, заборонити рекламування тютюнових та алкогольних виробів. Особливо це стосується засобів масової інформації. Візьміть будь-яку безкоштовну рекламну газету — там можна дізнатися про що завгодно, починаючи від телефону «гувернантки» і закінчуючи координатами найманого вбивці.
В свою чергу, директор по зв’язках із громадськістю компанії «BigBoard» Костянтин Головинський переконаний, що українській рекламі вже вдалося вийти на європейський ринок, а недобросовісного піару вистачає не тільки у нас. Особливо — в політиці. З цього приводу доречним є і анекдот, розказаний одним із рекламістів: «Менше правди, ніж в рекламі та політиці, може бути тільки в рекламі політики».
Аби здивувати споживача чимось незвичайним, експерти в області реклами постійно намагаються вигадати щось нове та оригінальне. Зразки саме такої продукції можна було побачити на численних стендах. Наприклад, на буклеті зображено чи то крокодила, чи то динозавра, і напис: «Рекламний авторитет REX», або інший: на картинці цілуються хлопець з дівчиною і вказано: «Наша реклама не для вас — не перевертати». І як тут не дізнатися, що ж то таке рекламують? Виявляється, в такий оригінальний спосіб — зубні щітки.