Щоправда, на прес-конференції в Дніпропетровській облдержадміністрації слово надали не чиновникам, які раніше рапортували про хлібний достаток в регіоні, а безпосередньо заготівникам і директорам хлібозаводів. З’ясувалося, що через природний катаклізм і засуху Дніпропетровщина минулого року зібрала скромний урожай, у зв’язку з чим була змушена закупити близько 100 тисяч тонн більш дорогого імпортного зерна. Як наслідок ціни на борошно вищого гатунку, з урахуванням подорожчання енергоносіїв, впродовж року збільшилися на 14%, ще більше — на 18% — подорожчало житнє борошно. Виходячи із цього, хлібопекарі вважають, що нинішнє подорожчання буханки хліба на 10 копійок (8—10%) — зовсім не межа — підіймати ціну слід було на всі 20 коп., причому ще на початку року. За словами голови правління ВАТ «Золотий колос» Антоніни Власенко, хлібопекарі перетворилися на «заручників політичної ситуації» в країні — збільшувати ціну на хліб їм не дають то через вибори, то через якісь внутрішньополітичні проблеми. У зв’язку із цим в ланцюжку «зерно—борошно—хліб» вони виявляються в найбільш невигідному становищі, й хлібозаводи працюють або з низькою рентабельністю, або взагалі собі на збиток. Стримувати далі зростання ціни на хліб, що не відображає реального становища в економіці, кажуть хлібопекарі, більше не було ніякої можливості.
Без коментарів керівників міста обійшлося інше подорожчання, що б’є по кишенях простих дніпропетровців. Багато хто з них постав перед фактом, побачивши вранці на трамваях і тролейбусах лаконічне оголошення про нову плату за проїзд у розмірі 50 копійок. Втім про її збільшення йдеться вже досить давно. Ще минулого року 50 коп. з пасажирів електротранспорту, в порядку «експерименту», почали брати у вихідні дні й свята. Транспортники запевняють, що собівартість проїзду в трамваях і тролейбусах вже давно перевищила одну гривню. У той же час, дотації з місцевого бюджету, добряче урізаного з Києва, щороку скорочуються й досягли нинішнього року рекордно низької позначки в 8,9 млн. гривень.
Підвищенням цін і невдоволенням населення одразу ж скористалися ліві партії. У вівторок вранці біля входу в облдержадміністрацію вже вирував мітинг. Образи сипалися на адресу губернатора й мера, а один з ораторів, взявши, за його словами, «гріх на душу», публічно прокляв їх за «антинародну політику».