У Музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків відкрилася виставка, яка розкриє відвідувачам таємниці його східних фондів. Вона називається «Килими Азербайджану XVIII — початку XX століття». Уперше в Києві можна побачити роботи старовинних майстринь ткацтва цієї чудової країни.
Як розказали «Дню» організатори виставки, «азербайджанський килим — не просто предмет облаштування, що тримає тепло в оселі, вносить затишок та надає ошатності інтер’єру. Його можна порівняти з книгою, що має свою мову і свій зміст. Килим акумулює відкриті й таємні знання людини про рід, про закони буття та всесвіту. Композиція традиційного килима, подібно до структури буддійської мандали, втілює і відтворює цілісність світу, являючи образ космосу в мініатюрі. Головне призначення килима в традиційній оселі — сконцентрувати космічні енергії, створити і утримувати захисне поле, яке б забезпечило добробут і процвітання роду».
Ця колекція із фондів музею презентує килими північних шкіл азербайджанського ткацтва, що дали світові знаменитий своїм експресивним геометризмом, «кавказький» стиль декору. Центральним експонатом виставки є безворсовий килим «Шедде» (ця робота датована початком XVIII століття і являється однією з «перлин» легендарної колекції Богдана та Варвари Ханенків). На килимі зображені каравани верблюдів і «шахське полювання», а завдяки особливим високохудожнім якостям цей експонат нині входить до переліку світових шедеврів азербайджанського мистецтва. Ще одним особливим композиційним та колористичним багатством, яке привертає увагу екскурсантів, є найбільший за розміром килим із колекції — губинський «Сумах», створений наприкінці XIX — початку XX ст.
Усі, хто цікавиться Сходом: традиціями, культурою та мистецтвом отримають величезне задоволення, споглядаючи фантастичні килими, презентовані на виставці. Музейні співробітники вам детально розкажуть не тільки про історію, а й про технології виготовлення та архаїчний символізм мотивів азербайджанських килимів.