Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

План Фірташа

Головні завдання — підвищити рівень зайнятості населення, розвиток малого бізнесу, зниження податкового тиску та реформування системи оплати праці
21 лютого, 2012 - 00:00

Український бізнесмен, голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ знову здобув підвищення. На вихідних Президент України призначив його на посаду голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради. Призначення не стало несподіванкою, бо саме Фірташа одноголосно рекомендували на цю посаду всі учасники ради. Проте ігнорувати факт, який відбувся, не можна, бо він дав відповідь на всі питання й іронічні припущення опонентів про поступову втрату впливу одного з найвідоміших українських бізнесменів.

Загалом інформаційний простір спокійно сприйняв нове призначення. Не втримався від коментарів лідер Компартії Петро Симоненко. Як повідомляє його прес-служба, дане призначення «не вписується ні в які рамки», мовляв, «пустили козла в капусту».

Між тим новому голові Національної тристоронньої соціально-економічної ради доведеться чимало потрудитися, бо соціальний діалог у трикутнику «влада — бізнес — робітники» в українському суспільстві потребує дуже хорошої комунікації і трансформації самої моделі взаємин. Які цілі ставить перед собою новий очільник нацради? І які завдання збирається реалізувати насамперед? Про це «День» запитав Дмитра ФІРТАША.

Національна тристороння соціально-економічна рада стане основою національної стабільності, захистить інтереси працівників і бізнесу, повідомив він «Дню». «Соціальний діалог — це європейська практика. І сьогодні, у період економічної й фінансової криз, ми бачимо, як зростає роль таких інститутів у розвинених європейських країнах», — сказав він. За його словами, важливо, щоб кожна зі сторін чула одна одну й була готовою до пошуку компромісів. «Що скоріше Національна рада знайде відповіді на найгостріші питання, то швидше буде сформоване єдине бачення розвитку України», — зазначив Дмитро Фірташ. За його словами, 2012 року Нацрада повинна знайти шляхи підвищення рівня зайнятості населення, розвитку малих та середніх підприємств, покращення якості професійної підготовки фахівців, реформування системи охорони здоров’я, зниження податкового тиску, реформування системи оплати праці. Крім того, вона розгляне можливості розвитку в Україні малого й середнього бізнесу. За словами Дмитра Фірташа, великий бізнес зацікавлений у розвитку малих і середніх підприємств, які в розвинених країнах створюють до 50% ВВП та до 80% робочих місць.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: