Християнсько-демократична партія не виявилась оригінальнішою від інших, оскільки, як і всі партії, проводячи свій з'їзд із надмірною впевненістю заявила, що подолає 4% прохідний бар'єр на виборах і в майбутньому парламенті матиме мінімум фракцію. Оригінальність ХДПУ полягає хіба що в тому, що йти на вибори вона зібралася самостійно.
Свою впевненість у перемозі християнські демократи пояснюють розрахунком на електорат віруючих. Цей електорат, за словами керівництва, і підтримає партію підписами, при тому в кожному регіоні, бо, мовляв, "в Бога вірує і Захід і Схід". Збираючи підписи, християнські демократи обіцятимуть своїм виборцям, що скасують усі види податків для віруючих. Цікавою можна уявити процедуру визначення так званих віруючих. Як має діяти в такому разі влада, існує декілька варіантів: вам видають довідку, попередньо перевіривши на знання Біблії та молитов, або ж ви маєте щотижня ходити до церкви, де вас відмічатимуть. Така обіцянка дійсно може привабити виборця. Хоча досвід попередніх виборів свідчить про інше: ХДПУ, розраховуючи на 100 депутатських крісел, зайняла не більше від десятка.
Оскільки партія вирішила бігти у виборчому марафоні окремо, то наступним логічним запитанням є фінансування. Виявляється, ХДПУ не збирається проводити виборчу кампанію за рахунок церковної каси, а навпаки, постійно поповнюватиме її. "Наша партія не пішла б на вибори самостійно, якби в нас не було грошей", заявив у розмові з кореспондентом "Дня" пан Журавський. За його словами, у партії є "достатньо бізнесменів і підприємців, які не тільки допомагають, а й добре фінансують її".
Затверджена перша п'ятірка партійного списку ХДПУ нічого оригінального типу Патріарха не пропонує: список очолив голова партії Віталій Журавський, другим став його заступник Валерій Бабич, третій - один із засновників партії Іван Тимошенко, за ним - колишній перший зам. генерального прокурора України Юрій Гайсинський, п'ятий - поет Андрій Демиденко.