Уміння «бачити», передбачати ситуацію на 6—7, а то й більше ходів наперед завжди вирізняло видатних політиків. Шахи, де така здатність просто необхідна, завжди були їхньою улюбленою грою. Наполеон, Бісмарк, Ленін, Черчилль, Неру... Перелік неабияких державних діячів, які залишили глибокий слід в історії, можна продовжувати. Найпопулярніша інтелектуальна гра на планеті, незважаючи на могутній наступ індустрії масових розваг у вік науково-технічного прогресу, не має наміру поступатися дорогою.
П’ятий шаховий турнір «Парламентська партія-2000», що став уже традиційним, проводився останнього дня пленарних засідань Верховної Ради України цього року. Участь у ньому взяли народні депутати I, II і III скликань.
Турнір проводився за швейцарською системою (9 турів) із 10-хвилинним контролем часу для кожного гравця. Жеребкування проходило за міжнародними правилами; команди формувалися за двома категоріями: збірні скликань Верховної Ради і збірні фракцій.
Паралельно проходив і особистий турнір депутатів ВР України. Інтрига в ньому була хвацько закручена! Президент Асоціації народних депутатів України Олександр Барабаш, який лідирував майже половину дистанції і який переграв чемпіона «Парламентської партії-99» Віктора Мусіяку, в результаті фінішував третім (6 очок із 9 можливих). А переміг із по- справжньому гросмейстерським результатом (8 очок) Володимир Петров, який одержав «Кубок президента Федерації шахів України» Івана Бика. Олександр Масенко був третім — 6,5 очка. Екс-спікер України Олександр Мороз з’явився на турнірі з запізненням, провів 4 партії, але грав того дня не так упевнено, як минулого року, і не дограв турнір.
У суперництві команд різних скликань не було рівних збірній I скликання — 30 очок. Найпотужніша (і за кількістю, і за силою учасників) фракція Українського Народного Руху впевнено перемогла — 19,5 очка і завоювала «Кубок Голови Верховної Ради». Фракції КПУ (17 очок) і «Реформи і Конгрес» (15,5 очка) задовольнилися 2-м і 3-м місцем. Треба зазначити, що всього в турнірі брали участь команди 9 фракцій.
Ексклюзивні призи чекали на всіх без винятку учасників турніру (був навіть утішливий приз — дві розкішні пляшки горілки — за останнє місце). Уперше за 5-річну історію турніру цінні призи було вручено і журналістам. «День» був відзначений у номінації «Найкраща щоденна газета, що висвітлювала всі турніри з 1996-го по 2000 роки».