Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Політика на дорогах

17 травня, 2007 - 00:00

Міністру внутрішніх справ Василю Цушко не позаздриш. Від політики в українських реаліях — так само, як і від долі — нікуди не подінешся. Навіть якщо дотримуватися всіх рекомендацій Президента щодо дотримання безпечної політичної дистанції.

Цього разу політика наздогнала міністра на дорогах. Не встигли його підлеглі розібратися з однією ДТП, внаслідок якої на лікарняному ліжку опинився депутат від фракції БЮТ Григорій Омельченко, як ранок наступного дня приніс ще одну ДТП новину. Цього разу з Донецька.

Учора там потрапив в аварію суддя Кіровського районного суду цього міста Іван Подолянчук. Той самий представник феміди, який виніс судову постанову, що призупиняє дію указів Президента щодо звільнення суддей Конституційного Суду Сюзанни Станік і Валерія Пшеничного. Як повідомив ЗМІ голова вищеназваного суду Анатолій Левада, машина Подолянчука, який прямував уранці на роботу, була підрізана невідомим автомобілем без номерів. На щастя, суддя залишився живим і зараз проходить медобстеження у 24 й лікарні Донецька.

Як і слід було очікувати, політичні звинувачення не примусили чекати на себе. Так, член фракції Партії регіонів Олена Бондаренко звинуватила Секретаріат Президента у причетності до цієї ДТП.

За словами Бондаренко, наразі розглядаються три версії інциденту: випадкове зіткнення, умисний замах і спроба залякати даного суддю. «Залякування, погрози, кадрові зачистки — це стало методикою, яку вдень і вночі запроваджує Секретаріат Президента», — заявила вона в середу з трибуни Верховної Ради.

Реакція її колеги по коаліції Олександра Мороза була більш стриманою.

У свою чергу, опозиційний табір звинуватив парламентську більшість у використанні піар- технологій. Це міркування озвучив перший заступник керівника Центрвиконкому партії «Наша Україна» Ігор Жданов. Авторами таких піар-сценаріїв, вважає «нашоукраїнець», як правило, бувають заїжджі політтехнологи, які «не несуть відповідальності за те, що відбувається в Україні».

А правосуддя, тим часом, в особі відновленого на посаді судді КС Валерія Пшеничного, знову готове приміряти червону мантію. Щоб уже за тиждень розпочати провадження у справі щодо другого указу Президента про дострокові вибори. І не виключено, що навіть винесуть якесь рішення.

Головне, щоб світлофори при цьому справно працювали.

ТИМ ЧАСОМ

Донецький апеляційний адміністративний суд зупинив виконання судової ухвали Кіровського райсуду щодо указів Президента про звільнення суддів Конституційного Суду Сюзанни Станік та Валерія Пшеничного. Про це заявив заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин, повідомляє прес-служба Президента. Він оцінив ухвалу судді Кіровського райсуду як незаконну: «Це очевидний юридичний ляп, який щонайменше спонукає перевірити фаховість судді, а щонайбільше — ставить питання про відповідальність за прийняття незаконного рішення». Пукшин наголосив, що громадяни Пшеничний і Станік вже не мають ніякого службового відношення до Конституційного Суду, не можуть називатися його суддями і приймати будь-які рішення у рамках повноважень КС.

Лука ГРИНЕНКО
Газета: 
Рубрика: