Ухвалення виборчого законопроекту задовго до виборів не убезпечило його від змін. Хоча депутати й говорили, що «вперше!», «практично за рік до виборів!», та всі розуміли, що все попереду. Зміни будуть. І розпочав їх вносити Конституційний Суд. Спочатку урізав три одномандатні округи у Києві за рахунок зарубіжних дільниць, а потім заборонив одночасне балотування в парламент за списками і в округах. Зараз справу продовжать депутати. Сайт парламенту повідомляє, що проект закону про внесення змін у виборчий закон вже зареєстровано. Комітет правової політики навіть дав добро, тепер на законопроект чекає голосування у першому читанні.
«В існуючому виборчому законі дійсно є законодавчі ляпи, які не дадуть на технічному рівні нормально провести виборчу кампанію (зміни ініційовані ЦВК), — коментує народний депутат від опозиції Микола Катеринчук. — Наприклад, в бюлетені не вказується прізвище кандидата, тільки ім’я та по батькові. Уявіть собі бюлетень, де немає прізвища. І таких дрібниць багато. Поки у внесеному проекті закону загроз немає. Але вони можуть з’явитися потім. Як відомо, депутати мають право вносити зміни у другому читанні. Тому Партія регіонів, маючи більшість, може внести будь-що. Практика цьому підтвердження. Але ми наголошуємо: принципові моменти мають не змінюватися, в тому числі неможливість зняття кандидата з виборів. А така спокуса у влади є. Я вже не кажу про те, що було ухвалено абсолютно незаконне рішення по закордонним округам. Закордонні округи повинні бути — півмільйона людей мають право проголосувати».
«Я не думаю, що будуть вносити якісь нові суттєві зміни, — говорить народний депутат-регіонал Валерій Бондик. — Потрібні технічні зміни. ЦВК в даному випадку продемонстрував неполітичний підхід. За внесення змін проголосував одностайно. Це компромісний закон. Ми голосували автоматично, разом із опозицією. Тому в закон закралися деякі помилки. ЦВК нас виправив».
Насправді все залежатиме від політичного моменту. Поки, як видно, депутати дійсно хочуть виправити себе технічно. Це буде перше читання законопроекту. А далі процес відкриється — є друге читання. І хто знає, що буде вигідно владі потім, не дивлячись на те, що вони говорять зараз. А опозиція? А опозиція голосувала за цей закон. На що сподівалися — що Партія регіонів, маючи більшість, не виправить ситуації?