Президент США Джордж Буш запропонував кандидатуру Вільяма Тейлора на посаду нового посла в Україні. Згідно з американським законодавством кандидатуру нового посла США в Україні ще має затвердити американський Сенат.
Наразі В.Тейлор працює старшим консультантом Держдепартаменту США з питань реконструкції і стабілізації. До цього він був представником США при спеціальному посланцi з питань розмежування в Єрусалимі. Ще раніше В.Тейлор обіймав посаду директора управління з реконструкції в Iраку, а також був координатором з питань міжнародної допомоги Афганістану. Пан Тейлор є випускником військової академії в Вест-Поїнт і служив капітаном у сухопутних військах США. Він також має диплом Гарвардського університету.
Пан Тейлор має прибути до Києва наприкінці літа. Джон Гербст, який поки що перебуває на посаді посла в Україні, має невдовзі повернутися до США для роботи в Держдепі.
Варто звернути увагу, що обидва дипломати мають відношення до проектів реконструкції в Iраку (В. Тейлор працював в офісі державного департаменту з реконструкції та стабілізації, а Дж. Гербст якраз очолить його). Можна припустити, що це сприятливо позначиться на можливостях українського бізнесу в проектах відбудови Iраку. Хоча в цьому питанні все залежить не стільки від американського сприяння, скільки від активності українських компаній.
КОМЕНТАР
Юрій ЩЕРБАК, колишній посол України в США:
— В.Тейлор займався українськими справами ще з 1994 року. Він працював в американській організації з міжнародної допомоги (USAID). Як посол у США (з 1994 по 1998 рік) я неодноразово вирішував із ним різні питання. Я не думаю, що це призначення призведе до кардинальних змін у відносинах Києва і Вашингтона. Ця людина знає Україну, знає українські реалії, знає російську мову і зараз вивчає українську. Він має великий досвід із реконструкції країн, знищених війною (зокрема — Афганістан). Він може порівнювати процеси. Я думаю, що це може бути корисним. Тепер все залежить від сенатського комітету і Конгресу, без затвердження якого він не може стати послом. В.Тейлор має пройти процедуру слухань. Я думаю, що до Дня Незалежності України він уже буде в Україні. Наскільки ефективною буде його діяльність? Гадаю, все буде залежати від його вміння налагодити контакт із різними колами, інтегруватися в українське життя. Я знаю, що він людина комунікабельна. Він увесь час займався проектами надання допомоги різним країнам — зокрема, Україні. Вважаю, що В. Тейлор буде нормально представляти інтереси США. Але чи стане він великим послом, яким були Вільям Міллер або Карлос Паскуаль, важко сказати.