Останній день прийому заявок на участь у конкурсі із приватизації ВАТ «Криворіжсталь» — 7 червня. У рамках конкурсу Фонд держмайна дозволив восьми потенційним покупцям відвідати підприємство й ознайомитися з його роботою. Зі слів Михайла Чечетова, котрий повідомив у вівторок цю новину, половина претендентів на пакет — компанії з далекого та близького зарубіжжя, решта — вітчизняні. Серед учасників, зі слів Чечетова, одна фiзична особа. Таким чином, можна говорити про те, що попри величезну стартову ціну (3,8 млрд. грн.), iнтерес до продажу цього найбільшого українського металургійного підприємства досить високий. Водночас повний склад претендентів досі не оголошували.
Нагадаємо, що можливість своєї участі в конкурсі розглядають п’ятеро найбільших інвесторів. З вітчизняних — нещодавно створений промислово-фінансовий консорціум «Інвестиційно-металургійний союз» (Дніпропетровськ). У його складі пiдприємства, що входять до груп «Інтерпайп» і «Систем Кепiтал Менеджмент».
Ще одним вітчизняним покупцем «Криворіжсталі», швидше за все, стане також новостворений консорціум «Індустріальна група», створений для управління активами корпорації ІСД (Донецьк). До нього увійшли ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського», ВАТ «Алчевський коксохімічний завод» (Луганська обл.), ТОВ «Місто Банк» (Одеса) та компанії з управління активами «Автоальянс ХХI століття» (Київ). Учора в розмові з «Днем» президент цієї компанії Анатолій Отченаш підтвердив намір учасників цього консорціуму претендувати на перемогу в конкурсі з «Криворіжсталi». «Це питання розглядають», — сказав він.
Першою з майбутніх іноземних інвесторів «Криворіжсталі» на українському ринку «засвітилася» індійська компанія TATA Steel, що є найбільшим виробником металу на азіатському ринку, котрий швидко розвивається.
Не забарилася скористатися можливістю поборотися за «Криворіжсталь» й інша індійська група — Міжнародна компанія LNM Group, що позиціонує себе як другий провідний світовий виробник сталі. Цей «кривдник» ІСД (за результатами відкладеного поки що конкурсу із продажу польського меткомбінату) формує для участі в конкурсі консорціум із United States Steel Corporation, шостим за величиною світовим виробником сталі.
Найактивнішим покупцем виглядає російська компанія «Северсталь», котра нещодавно висловлювала незадоволення умовами конкурсу. Але, очевидно, вона вже вирішила свої проблеми. Учора росіяни заявили, що вітають збільшення кількості учасників тендеру, оскільки вважають це додатковою гарантією його відкритості.
Отже, поки що «Криворіжсталь» публічно «атакує» п’ятірка покупців. Наявність «темних конячок», на думку експертів «Дня», не заважає конкурсному процесу розвиватися спокійно та нормально. Цьому сприяють і неодноразові заяви глави Фонду держмайна Михайла Чечетова про те, що як при розробці умов конкурсу, так і при підбитті його підсумків на перше місце ставитимуть національні інтереси України, а переможе тільки той покупець, котрий запропонує за підприємство найбільшу ціну.