Минув час. Про нинішню ситуацію — вустами потерпілих:
Ганна Туряниця, господиня колишнього будинку № 10 в Оленевому: «Живемо в сараї, будинок зруйновано, знищено меблі, телевізор, холодильник, весь город. Виділили 300 гривень допомоги, а з будматеріалів — вапно та цемент. Мій чоловік, робітник Іван Лізанець, два роки не отримує зарплати; йому винні 517 гривень. Незабаром зима, самотужки нам не відновити будинок».
Василь Стегура, господар будинку № 5 в Оленевому: «Підтоплено будинок, знищено город, дрова, сіно. Сільрада склала акт на 15 тисяч гривень, а отримав 70 гривень допомоги й шість мішків цементу».
Тамара Горват, будинок № 56 у Плоскому: «Підтопило, знищило город, загинули сіно, дрова, кури. Акт складено на 11 тисяч гривень, а моя родина з шести чоловік отримала допомоги 70 гривень і вісім мішків цементу. Пенсію не отримували ще за березень, зарплату — за червень»...
Останній факт із кримінальної хроніки району свідчить про відчай «підтопленців». У кабінет 48-літнього голови КСХП «Весна», що в Плоскому Свалявського району, вдерся 27-річний місцевий житель. Погрожуючи фізичною розправою, він вимагав виплатити заробітну плату своїй дружині — робітниці цього колгоспу, котра нині перебуває в декретній відпустці...
КОМЕНТАР «ДНЯ»
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, яка була підписана одразу ж після надзвичайної події в Закарпатській області, держава зобов'язувалася виділити мільйон гривень на потреби потерпілих від повені. Проте, як відзначив у розмові з кореспондентом «Дня» Віктором ВОРОНЮКОМ Віктор Рубич, заступник начальника управління з надзвичайних ситуацій Закарпатської облдержадміністрації, віз і досі в Києві. «Кінець жовтня, а в області про гроші нічого не чутно», — підкреслив він. Щодо сил місцевих владних структур, то їхніх зусиль явно не досить. Через брак коштів неможливо серйозно говорити про відновлення старого та будівництво нового житла для потерпілих.
№204 24.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»