Годинник відлічує буквально останні хвилини до церемонії відкриття Олімпіади в Китаї, а українська збірна відмітилася першим рекордом ще до старту Ігор: у них братиме участь рекордна кількість вітчизняних спортсменів — 254. Як відомо, в Афінах на Олімпіаді-2004 брали участь 245 українських атлетів.
У майбутню неділю на майдані Незалежності відбудуться урочисті проводи українських спортсменів на Олімпіаду до Пекіна, а напередодні в Посольстві КНР наших спортсменів «благословили» представники влади — віце-прем’єр Іван Васюник, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, посол КНР в Україні Чжоу Лі, а також президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка та президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.
«Ми зробили все можливе. Тепер спортсменам залишається зосередитися на результаті, щоб продемонструвати свої уміння на сто відсотків і своїми перемогами примусити світ заговорити українською», — заявив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. З міністром погодилася юна чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики Дарія Згоба, яка коротко, по-спортивному зазначила, що наша збірна їде до Пекіна виключно за перемогами.
ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ
Чжоу Лі, посол КНР в Україні:
— Майбутні Олімпійські ігри — це грандіозна подія, це велике свято всіх народів світу, в тому числі китайського та українського. Зараз уся увага світової спільноти прикута до Пекіна, бо вперше за всю історію олімпійського руху, Олімпіада проходить у країні, населення якої становить одну п’яту частину світу. Вся підготовча робота вже завершена. Я впевнений, що Олімпіада буде проведена на високому рівні.
Україна — сильна країна, яка підкорила світ досягненнями багатьох прекрасних спортсменів, таких як брати Кличко, Яна Клочкова, Лілія Подкопаєва тощо. Я вже не казатиму про Сергія Бубку, бо це жива легенда, видатний спортсмен сучасності. На попередній Олімпіаді Україна досягла хороших результатів, і я впевнений, що під час нинішньої Олімпіади ваші спортсмени покажуть ще кращі результати. Я хочу побажати всім українським спортсменам: ні пуху ні пера!
Іван ВАСЮНИК, віце-прем’єр-міністр:
— Україна на цю Олімпіаду сформувала найбільшу за всю історію спортивну делегацію — це 254 спортсмени і 160 тренерів. А якщо врахувати ще представників Національного олімпійського комітету, журналістів, то українська делегація нараховуватиме понад тисячу осіб. Сподіваюся, що чисельність нашої делегації відповідатиме чисельності наших олімпійських перемог.
Переконаний також, що 2008 рік стане роком зміцнення двосторонніх україно-китайських відносин. До речі, лише за останні три роки торгівельний обіг між нашими країнами виріс утричі, а 11 серпня в Пекіні відбудеться відкриття Українського дому, і учасники, і гості Олімпіади зможуть ознайомитися з позицією, культурою та історією української нації. Після закінчення Олімпіади в Пекіні Україна чекатиме на участь китайських інвестиційних і будівельних компаній у підготовці нашої країни до Євро-2012.
Юрій ПАВЛЕНКО, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту:
— Хотів би зазначити, що кілька днів тому Президент, відкриваючи на найвищій точці України пам’ятник Тризубу — символу єдності нашої держави, серед головних символів, які об’єднують нашу країну, назвав і нашу національну олімпійську збірну, яка незабаром вирушить на Ігри до Пекіна. Саме ці 254 українських спортсмена разом із тренерами, я переконаний, забезпечать найкращі з можливих результати. До речі, Президент України видав два надзвичайно важливі укази. Це, зокрема, указ про збільшення стипендії для чемпіонів Олімпійських ігор, чемпіонів світу, чемпіонів Європи, а також для переможців Паралімпійських ігор. Окрім того, введені також окремі довічні стипендії для видатних українських спортсменів. Сума, яку, згідно з Президентською стипендією, отримуватимуть українські спортсмени протягом двох років після своєї перемоги на Олімпійських іграх, становитиме 15 тисяч гривень. 12 тисяч — срібна нагорода і 10 тисяч — бронзова.
Глава держави також видав указ на підтримку рішення Національної ради фізкультури та спорту про пріоритети розвитку фізкультури й спорту в Україні. Цей указ чітко визначає, які дії повинна зробити наша країна для того, щоб спорт і фізкультура стали пріоритетами в державній політиці, і щоб ці напрями фінансувалися не за залишковим, а за першочерговим принципом держбюджету. Все це, я переконаний, стане основою сучасної системи олімпійської підготовки, яку сьогодні формує Кабінет Міністрів.