Якщо згідно з першим указом Кабінету Міністрів надавалося право вносити зміни до ставок акцизного збору й ввізного митного збору на товари, перелік яких затверджується Верховною Радою, то другий указ, зокрема, визначає, що Фонд держмайна перепідпорядковується Кабінету Міністрів.
Одностайність нашого такого різнорідного парламенту, виявлена при голосуванні за відхилення законопроектів (260 депутатів із 353 за першим, і 262 із 339 — за другим), говорить про те, що депутати дуже чітко зрозуміли сутність: і в тому, і в іншому законопроекті йдеться про передачу частини повноважень парламенту уряду. Причому тих повноважень, які належать парламенту «за правом народження» (пригадаймо хоча б старовинний принцип — «немає оподаткування без представництва»).
Чи погано, чи добре використають ці повноваження наші депутати — питання інше. Але сам факт спроби посилити Кабмін за рахунок Верховної Ради, схоже, передбачає новий виток протистояння виконавчої й представницької влади. Наскільки загостриться це протистояння, ясно буде залежно від того, чи накладе Президент вето на альтернативні законопроекти парламенту.
№172 10.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»