Директор центру, кандидат медичних наук Ігор Курилець впевнений, що саме тепер його команді «покажуть, де раки зимують». Хоча під час недавньої зустрічі в управлінні охорони здоров'я Києва центрові пообіцяли посприяти в співпраці з зарубіжними партнерами та легалізації їхньої допомоги.
Британським колегам, як зауважив І.Курилець, не забороняється законом України відвідувати операційну та давати поради. Без професійних контактів адаптація англійських методик в українській клініці просто неможлива.
— У нашій країні зарубіжним гостям не потрібні якісь сертифікати для відвідання лікарні, — сказав на прес-конференції в УНІАН Генрі Марш. — Адміністрація суто лікарських справ не торкається, і якби мій менеджер втрутився у список операцій, його б відправили до «психушки».
Головний нейрохірург Києва, професор Микола Поліщук визнав високий професійний рівень відомих у світі британських колег і їхню наполегливість у втіленні прогресивних досягнень в українську медицину. Проблема ж, котра на його думку не варта виїденого яйця, має насамперед морально-етичний та юридичний характер. Кваліфікований нейрохірург Ігор Курилець, за його словами, певною мірою протиставив себе колегам. Безперечно, допомога англійських нейрохірургів бажана, і це визнано на найвищому рівні, проте, як вважає М.Поліщук, її треба оформити юридично.
Одна iз прихованих причин «медичного» скандалу, на думку Річарда Гатфілда, у тому, що цей нейрохірургічний проект вони фінансували «знизу», бо на Заході впевнились: якщо це робити «згори», то до конкретного лікаря і пацієнта надійдуть крихти.