Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Президент обурений, але не втручається

9 лютого, 2006 - 00:00

Судове засідання у справі про вбивство Георгія Гонгадзе перенесене на 11-ту годину ранку 16 лютого. Причиною, згідно з рішенням суду, стало клопотання підсудного Олександра Поповича, який поскаржився на стан здоров'я та зажадав часу для повного медичного обстеження. Він повідомив, що перед засіданням у середу йому знову стало зле, відкрилася носова кровотеча. Це клопотання підтримали адвокати підсудного та представники сторони обвинувачення, передає Інтерфакс-Україна.

«Я вважаю, що почалася серйозна епідемія учасників процесу, щоб затягнути процес», — так відреагував на клопотання О. Поповича адвокат Лесі Гонгадзе Андрій Федур.

Мати вбитого журналіста Леся Гонгадзе протягом 20 хвилин просила слова для своєї заяви. Але суддя не давала їй висловитися, мотивуючи це існуванням процедури засідання. Пізніше, після надання слова, Леся Гонгадзе заявила, що відмовляється бути присутньою на судових засіданнях, допоки не закінчаться допити підсудних, а також поки не допитають свідкiв, яких раніше викликав її адвокат, Андрій Федур.

Леся Гонгадзе, як і раніше, вважає, що «це не суд, а судовище». «Я маю на руках результати чотирьох експертиз, у жодній із яких не доведено, що таращанське тіло належить моєму сину. Який може бути суд, якщо немає результатів ДНК, якщо немає голови і п'ять років тіло не поховане?» — питає вона. Леся Гонгадзе також вважає, що Генпрокуратура маніпулює справою та вводить у оману Президента.

Після завершення засідання до суду з'явився голова Секретаріату Президента Олег Рибачук. За його словами, він приїхав для того, щоб висловити суду обурення Президента з приводу закритості судового процесу. «Ця справа — знущання не тільки над матір'ю, не тільки над пам'яттю Гонгадзе, а й над Україною загалом», — заявив О. Рибачук. На запитання, чому Президент досі не вжив заходів для того, щоб процес був відкритим, голова його Секретаріату відповів: «Президент не може впливати, він може закликати. В іншому випадку це буде розцінене як тиск на суд. Навіть мій прихід сюди сьогодні може бути прокоментований як втручання в судове засідання». Також він повідомив, що розмовлятиме з генпрокурором Олександром Медведьком із цього питання.

Як уже неодноразово наголошувалося, і близькі Георгія Гонгадзе, і громадськість — як українська, так і світова, — переконані, що вбивство журналіста можна буде вважати розкритим тільки тоді, коли назвуть його замовників. На своєму першому брифінгу для українських і зарубіжних журналістів Президент України Віктор Ющенко назвав розслідування цього резонансного злочину своєю справою честі та повідомив, що воно виходить на фінішну пряму. Відтоді минув рік...

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: