Корпорація «Індустріальний союз Донбасу», мабуть, не шкодує коштів на реконструкцію Алчевського металургійного комбінату (АМК, Луганська обл.). Нещодавно тут запрацював могутній сучасний прокатний стан. А четверга стало відомо про те, що Європейський банк реконструкції та розвитку готовий надати кредит на $150 мільйонів для фінансування будівництва на цьому підприємстві когенераційної установки. Одержувачем буде ЗАТ «Екоенергія», спеціальна проектна компанія, власником якої є ІСД і Алчевський металургійний комбінат. Calyon Bank бере на себе зобов’язання синдикувати частини цього кредиту на суму $50 мільйонів.
Нагадаємо, що для реалізації екологічних програм на Алчевському меткомбінаті ІСД раніше, 27 червня минулого року, підписав з Міжнародною фінансовою корпорацією (International Finance Corporation, IFC) договір про виділення кредиту на $100 мільйонів. Кошти призначаються для модернізації, підвищення конкурентоспроможності й реалізації екологічних програм на виробництві. Зага льна вартість цього проекту оцінюється в $1,1 мільярда. Він реалізовуватиметься також на Дніпровському металургійному комбінаті ім. Дзержинського.
Потужність установки, власником і оператором якої буде «Екоенергія», — 303 МВт. Вона використовуватиме гарячі газоподібні відходи комбінату й коксові гази, що виробляються Алчевським коксохімічним заводом. Очікується, що ця установка щорічно продукуватиме кількість електроенергії, еквівалентну потребам Полтавської області. Уже в перші чотири роки експлуатації установка повинна зменшити щорічний обсяг викидів вуглецю на шість мільйонів тонн, що відповідає викидам такого великого промислового центра, як Манчестер (Велика Британія).
Як повідомив журналістам директор ЄБРР в Україні Камен Захарієв, кредит на будівництво цієї когенераційної установки є найбільшим у портфелі ЄБРР серед наданих приватним компаніям в Україні. «Справа варта того», — сказав банкір, пояснивши, що цей проект повністю співпадає зі стратегією ЄБРР і є вигідним для української екології. І дійсно, установка повинна окупитися дуже швидко, оскільки, крім використання відходів виробництва й, відповідно, економії газу, вона дає можливість підприємству, на підставі положень Кіотського протоколу, продавати свою квоту на викиди іншим країнам. Щоправда, конкретна сума, яку можна буде отримати з цього джерела, поки не називається.