146 жителів сіл Болеславчик і Чаусово Першотравневого району Миколаївської області стали жертвами «токсидермії з невстановленою етіологією» — хвороби, причини якої остаточно поки що так і не вдалося з’ясувати. Лікарі твердять, що до виявленого захворювання найбільш схильні діти та жінки.
Перші звернення жителів Болеславчика в лікувальні установи зі скаргами на головні болі, нудоту, висип та свербіння тіла були помічені ще в середині червня. У липні вони набули масового характеру. У ході обходу села медики виявили 122 хворих, і хоч, за твердженням лікарів, ні в кого із хворих важку форму не зафіксовано, 68 чоловік, серед яких 41 дитина, госпіталізовано в Першотравневу ЦРЛ. А вже в серпні масове захворювання на цю ж хворобу зафіксовано в селі Чаусово, що за три з половиною кілометри від Болеславчика, — із 24 виявлених тут хворих 23 — діти. Лікарі, які проводять розслідування, визначають діагноз: токсидермія невстановленої етіології.
Ні медики, ні фахівці остаточно так і не змогли встановити причину захворювання. Як розповів кореспондентові «Дня» головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир КЛОЧКО , проведені дослідження показали в грунті і воді 49 із 55 колодязів Болеславчика значний вміст нітратiв, що перевищує гранично допустимі концентрації у 2-15 разів. Тому однією з версій захворювання вважається результат сільськогосподарської діяльності. Харківський науковий центр військової екології, що проводив дослідження, зробив висновок: «малоймовірно, що зараження нітратами викликане природним засоленням грунту... Найбільш вірогідною є версія техногенного забруднення».
Спеціальні бригади тепер ведуть боротьбу із захворюванням: у селах із колодязів двічі відкачано воду, а самі колодязі продезинфіковано, обстежено всі посіви, ведеться спостереження за жителями сіл. Тим часом за фактом забруднення навколишнього середовища (ст. 228 КК України) порушено карну справу. Розслідувати причини захворювання в Першотравневому районі Миколаївської області розпочали правоохоронні органи.