«День» спробував розгадати цю загадку, оскільки щодо підбору кандидатур говорив також і прем’єр-міністр Віктор Ющенко, наголосивши при цьому, що «структура НАК «Нафтогаз України» може вважатися оптимальною».
Дуже компетентна людина, близька одночасно до нафтогазових і урядових кіл, назвала «Дню» п’ять своїх кандидатур. Це колишній голова Держнафтогазпрому Михайло Ковалко, колишній заступник голови «Укргазпрому» Іван Діяк, нинішній перший заступник голови «Нафтогазу» Ігор Діденко, колишній перший віце-прем’єр Анатолій Голубченко і колишній прем’єр-міністр Валерій Пустовойтенко.
Перших двох кандидатів, які дійсно є відомими фахівцями, нам довелося з цього списку вилучити як народних депутатів. Ігоря Діденка на місці не виявилося, але його секретар люб’язно пообіцяла зв’язати з ним «День» за першої ж можливості. Таке уважне ставлення до преси, яку зазвичай «посилали» до прес-служби, може свідчити про певні й, головне, усвідомлені шанси цієї кандидатури. Анатолій Голубченко, з порога відкинувши можливість свого призначення, сказав, що нічого про це не знає, і навіть стверджував, що не прийняв би його. Але, заявивши «Дню», що про призначення навіть не думає, він тут же сказав, що багато думає про долю паливноенергетичного комплексу. «Знаючи, що вугілля можна нагромаджувати тільки з березня по червень, я вже не бачу зими 2001 року... без спеціальних (я не говорю надзвичайних) заходів. А поки відбувається «роздрай». Ніхто вугілля не закуповує й не знає, як це треба робити. Жодного ешелону ТВЕЛів до України не прибуло. А як закуповується газ у Росії? Немає чіткої програми, і це — біда. На цей час уже треба чітко й злагоджено працювати над накопиченням палива».
Особистого міні-інтерв’ю з колишнім прем’єр-міністром В. Пустовойтенком домогтися не вдалося, але його прес-секретар сказала «Дню», що Валерій Павлович уже неодноразово викладав свою позицію з цього питання, яка полягає в тому, що «про нього багато різних чуток ходить, і згідно з ними його призначають на багато які посади, але те, що він хоче повернутися у виконавчу владу, це — так (відповідає дійсності. — Авт. )».