Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Принципові зміни нашій воєнній доктрині не загрожують, вважають у Генштабі

29 квітня, 1999 - 00:00

Кінцевий підсумок косовської кризи і Україна, і Словаччина бачать однаковим — це мирне врегулювання. Але підходи до конкретних дій заради досягнення цієї мети є відмінними у двох країн, заявив у Києві Мілан Церовські.

У чому полягають ці розбіжності? За словами Володимира Шкідченка, Словаччина надала свій повітряний простір для дій у ньому літаків НАТО, і є дозвіл також на використання словацької території силами альянсу.

«Що стосується України, то такі питання не ставились і не вирішуються. Що ж до нашої участі в миротворчій операції, то умови було окреслено керівництвом нашої держави. Під егідою ООН чи ОБСЄ Збройні сили готові підготувати потрібні підрозділи, — повідомив Володимир Шкідченко.

Але поки що цей варіант, так би мовити, гіпотетичний, позаяк і досі не існує одностайності між НАТО, Югославією та Росією щодо того, які країни може бути представлено в складі такого миротворчого контингенту. Як відомо, НАТО — за сили з НАТО, Югославія на це незгодна, а Росія має схожу думку з українською — це мають бути підрозділи з країн, які не брали безпосередньої участі у військових діях проти Югославії.

Паралельно з заявами українського Генштабу, своє ставлення до кризи в Косово висловлював у Москві і міністр оборони України Олександр Кузьмук. Після переговорів з російським колегою Ігорем Сергєєвим Кузьмук сказав, що слід припинити застосування сили проти Югославії й домовлятись по-мирному.

А Сергєєв попередив, що через дії НАТО на Балканах Росія внесе корективи до своєї воєнної доктрини. Зокрема, надалі Москва визнаватиме можливість виникнення широкомасштабних війн, в тому числі в Європі. Фактично це означатиме повернення до часів «холодного» протистояння. Україна також впродовж двох останніх років хоче оновити й свою військову доктрину. Але керівництво Генштабу вважає, що зміни української воєнної доктрини не будуть принциповими.

ДО РЕЧІ

«Ми бачимо широкі перспективи розвитку відносин у військовій та військово-технічній галузях, і темпи їх мають бути збільшенi», — сказав після завершення переговорів із міністром оборони України глава військового відомства Росії І.Сергєєв. Він відзначив, що міністри доручили головкомам ВПС і ВМФ двох країн, які брали участь у переговорах, «уже зараз сісти за стіл і підготувати конкретні пропозиції, що їх глави військових відомств могли б розглянути на зустрічі в середу». В зв'язку з цим І.Сергєєв не виключив можливості підписання за підсумками переговорів якихось документів, повідомляє Інтерфакс.

Сергій ЗГУРЕЦЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: