Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про кадрові зміни в Ощадбанку

Андрій ПИШНИЙ: «Моє головне завдання — стабілізувати ситуацію, не допустити відтоку депозитів і забезпечити повне виконання зобов’язань перед вкладниками»
21 березня, 2014 - 11:34
АНДРІЙ ПИШНИЙ

В Ощадбанку призначено нового голову правління. Відтепер цю посаду обійматиме народний депутат з фракції «Батьківщина» Андрій Пишний. Нагадаємо, 17 березня Олександр Турчинов призначив членів Спостережної ради Ощадбанку. Тоді ж указом звільнив попереднього голову правління — Сергія Подрєзова, який обіймав цю посаду з 2011 року.

Пишний у банківській сфері, а конкретно у сфері державних банків, людина не нова. Він уже має досвід роботи в Ощадбанку. Пан Андрій пропрацював там з 2000 по 2007 рік. Будучи випускником юридичного факультету Чернівецького державного університету, він очолював юридичне управління банку (2000), був директором департаменту правового забезпечення (2001), першим заступником голови правління (2003—2007). Також він виконував обов’язки голови Ощадбанку — з грудня 2004 по травень 2005 рр.

За плечима у бютівця — також робота у ще одній державній фінансовій установі — Укрексімбанку на посаді першого заступника голови правління банку. У травні 2007 року Президент України Віктор Ющенко назначив Пишного заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України. На цій посаді Пишний пропрацював до червня 2009 року.

Відзначимо, що у Андрія Пишного досить теплі відносини з  нинішнім прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. 2010 року він очолював комітет партійного контролю у «Фронті Змін», головою якого був Арсеній Петрович. 

Наразі Ощадбанк — єдиний банк України, що має закріплену законом державну гарантію збереження вкладів громадян, один із десяти найбільших банків України за активами. Він має найбільшу мережу представництв в Україні — понад 6 100 відділень, у яких працює близько 25% усього банківського персоналу України. 100% активів банку належать державі.

Отже, перед новим керівником одного із головних банків країни — чимало завдань, серед яких найголовніше — оздоровлення. Чи вдасться це Андрію Пишному — покаже час.

«Для мене не було несподіванкою призначення Андрія Пишного. Це людина, яка довгий час працювала першим заступником голови правління Ощадбанку, він розуміється на роботі цього банку», — так оцінив призначення Пишного голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Він зазначив, що перед Пишним — чимало нелегких завдань. «Та ноша, яку він взяв на свої плечі, — нелегка. Але я думаю, що вона йому під силу, — говорить Сугоняко. — Моя порада йому дуже проста: потрібно, перш за все, переглянути кадри, бо там були перестановки. Також необхідно поставити чіткі завдання щодо оздоровлення ситуації в банку, розібратися з балансом і почати працювати».

Про першочергові завдання «День» розпитав новопризначеного голову Ощадбанку Андрія ПИШНОГО:

—  Моє головне завдання —  стабілізувати ситуацію, не допустити відтоку депозитів і забезпечити повне виконання зобов’язань перед  вкладниками. Відтік депозитів у банку не критичний і абсолютно контрольований. Були певні тенденції до зростання, але зараз ситуація стабілізувалася.

Друге завдання — нормалізація роботи в Автономній  Республіці Крим. Я хочу сказати всім вкладникам Ощадбанку, що банк продовжує виконувати і виконуватиме всі покладені на нього зобов’язання з виплати заробітних плат, пенсій, субсидій. Ми не збираємося ні від кого відмовлятися в Криму. Але як правильно зробити це на окупованій території, має  вирішити прийнятий у стінах парламенту закон про права та свободи окупованих територій. У ньому є стаття про   правовий режим економічної діяльності. І на її основі КМУ  та НБУ визначать новий порядок обслуговування для клієнтів.

Я хочу звернутися до кримських клієнтів Ощадбанку:  дирекція Ощадного банку в Автономній Республіці Крим працює  в нормальному режимі, банк — платоспроможний, і жодних  проблем  у нього немає.

Загалом же хочу сказати, що банк працюватиме в рамках програм, які ухвалюватиме уряд. Практику фінансування державних установ буде продовжено, адже кредитна діяльність банку — невід’ємна складова.

ГОЛОС З «ФЕЙСБУКУ»!

Віталій ШАПРАН, фінансовий аналітик:

Податок з депозитів, та ще і з суми понад 50 000 грн, при відтоку вкладів з банків, та ще з обговорюваною ставкою 15% це м’яко кажучи невірна ухвала. Для довідки дідусь Бімба з 01/01/2015 хотів стягувати з депозитів понад 150 000 грн — лише 5%. Апетити революціонерів приблизно втричі більші, ніж у «кривавого режиму». Теза про 90% українців з депозитами до 50000 гривень теж не зовсім правдива. До курсу 10,5, підвищення комунальних тарифів, скорочення доходів бюджетникам додали ще тепер і покращення для вкладників. Мені здається, що Арсеній Петрович йде трохи не тим шляхом!

Марія ЮЗИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: