Він називається «З Києва з любов’ю». Учасниками цього конкурсу можуть стати всі бажаючі, а точніше, всі, хто бажає висловити свою любов до міста літературним текстом. Для цього треба написати оповідання будь-якою мовою в жанрі короткої історії, сюжет якої так чи інакше пов’язаний із Києвом (формат — Word, розмір — не більше 40 тис. знаків), і надіслати його за електронною адресою [email protected] до 14 лютого 2009 р. Кращі твори визначить міжнародне журі, до якого ввійдуть відомі письменники. Переможців чекає нагорода: перша премія — $ 10 000, а десять фіналістів отримають по $ 1 000. Кращі оповідання буде опубліковано в журналі «ТОП 10», який і організував проект. А харківське видавництво «Фоліо» планує до Дня Києва випустити збірку оповідань-переможців.
Літературний портрет Києва створювався впродовж століть, серед його авторів — Гоголь, Лєсков, Купрін, Шолом-Алейхем, Булгаков, Некрасов. Варто згадати й маловідоме нині лібрето Краснопольського до чудової опери «Дніпровська русалка» і повість «Київські відьми» Ореста Сомова. Про це розповіла координатор проекту, літературознавець Інна Булкіна: «Ми хочемо, щоб літературна історія міста продовжувалася в теперішньому. Тому учасник конкурсу не має географічної прописки — тільки літературну. Для нас немає значення, де живе автор і якою мовою він пише — важливо, що головним героєм стане місто. Це перша київська літературна премія, сенс якої — нагородження кращого київського тексту».
Партнером у проведенні акції став Літературно-меморіальний дім-музей Михайла Булгакова. Конкурс стартував незадовго до 21 листопада — дня іменин автора кращого київського тексту ХХ століття — і закінчиться в день народження письменника — 15 травня, церемонією нагородження лауреатів. Директор музею Людмила Губіанурі зазначила: «Цьогоріч виповнюється 25 років першої київської екскурсії про Михайла Булгакова, яку створили основоположники булгакознавства, кияни Тетяна Рогозовська, Михайло Кальницький, Олександр Єршов. Сьогодні у Києві є вулиця Булгакова і його пам’ятник, є Булгаковський театральний фестиваль. Але найголовнішим пам’ятником залишається музейний будинок на Андріївському узвозі, і ми сподіваємося, що проведення конкурсу приверне увагу до проблем його збереження».
А ще організатори мають намір розміщувати оповідання конкурсантів у інтернеті, щоб читачі давали свої оцінки до рішення журі. І мріють про те, що за творами переможців буде знято фільм «Києве, я люблю тебе», який займе гідне місце поряд із відомими стрічками про Париж і Лондон.