Учора вранці Віктор Янукович таки зустрівся зі своєю фракцією і проінформував рядових депутатів, як ідуть справи на коаліційному фронті. Подробиці спілкування з «Лідером» регіонали не розголошували, обмежилися загальними фразами:
— Ми продовжуємо вести переговори з нашими партнерами у всіх напрямах, але поки що жодне рішення не ухвалене, — розповів журналістам Олександр Єфремов.
А ось Юлія Володимирівна так і не зглянулася до спілкування зі своїми депутатами. Проте зробила кілька цікавих заяв на засіданні Кабміну. Зізналася, що «стояла і стоїть на позиціях повного об’єднання всіх політичних сил».
— У нас є сьогодні перші паростки надії на економічну стабілізацію. І тому хотілося б, щоб усі ми далі продовжували так працювати, як ми це робили в цих скрутних умовах. Але хочеться, щоб ця робота проходила в політичному комфорті, при політичному об’єднанні всіх політичних сил у парламенті, — зазначила Тимошенко.
Проте про «політичний комфорт» Юлія Володимирівна поки що може лише мріяти. «Маленькі, але горді» праві політичні сили збираються за своїми можливостями завадити «коханню» ПР та БЮТ.
— Ми вже звернулися до Президента щодо референдуму — чи згодні українські громадяни віддати парламенту своє право обирати Президента, — повідомив у розмові з «Днем» лідер УНП Юрій Костенко. — Друге, ми звертатимемося до Венеціанської комісії, як ці конституційні зміни вписуються в демократичну практику. Третє, УНП ініціюватиме вихід нашої фракції з так званої демократичної коаліції, що перетворюється в ширму для БЮТ та ПР. Четверте, і найголовніше, сьогодні ми вже почали підготовку до масштабних акцій протесту.
— Ви вважаєте, люди, які вже втомилися від політики, вийдуть на вулиці...
— Я вважаю, українці дуже чутливо ставляться до теми їхньої особистої свободи. Так було 2004 року. Адже люди не Ющенка вийшли захищати, а себе і своє право обирати главу країни.
Ніхто не заперечує права політичних сил переформатувати більшість — це демократичний процес. Не про це йдеться. Але є базові речі. Масштабні зміни до Конституції, що готуються під цю коаліцію, повністю суперечать європейській, демократичній практиці. Ці зміни ведуть до створення в Україні єдиного центру управління країною, на зразок політбюро, — резюмував Костенко.
Проте ще не факт, що в Партії регіонів та БЮТ усе «зростеться» — слабка здібність до компромісів як і раніше залишається основною рисою української політики. А угоди, укладені до 2024 року або навіть до 2014 року, в Україні є явно нереальними. При цьому ні БЮТ, ні ПР не є монолітними структурами, вони включають у себе безліч політичних та економічних груп, між якими вже існують осередки конфронтації.