Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про «сусідів», абсурд і «млинці»

2 березня, 2004 - 00:00

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що зміни до Конституції потрібно внести відразу після прийняття відповідного закону. Про це він заявив учора в Києві на своїй прес-конференції. Зі слів спікера, закон про внесення змін до Конституції України також повинен набути чинності після прийняття. Він наголосив, що є прихильники того, щоб цей закон набув чинності з 2006 року. Як сказав В. Литвин, у такому випадку «логічно виникає питання» про обрання президента на два роки або продовження повноважень нинішнього глави держави на два роки, що не прийнятно. «Абсурдно обирати президента в 2004 році з необмеженими, диктаторськими повноваженнями, а в 2006 обмежувати повноваження», — вважає В. Литвин. У такому випадку, на його думку, президент, обраний у 2004 році, буде думати, як йому в 2006 році залишити все на своїх місцях. І виникатимуть народні ініціативи проведення референдумів із питання про повноваження президента.

Говорячи про майбутні вибори, голова ВР висловив сумнів у тому, що як провладні, так і опозиційні сили зможуть висунути єдиного кандидата. «У мене є великий песимізм, що буде єдиний кандидат від опозиції та від провладних сил», — сказав В. Литвин. За його словами, між цими силами може тривати така боротьба, що кожен діятиме за принципом «нехай хтось інший прийде, але не з потенційних претендентів». У такому випадку, вважає спікер, не виключений варіант, що «на поверхню випхнуть» нейтральну людину, діючи за принципом «якщо не я, то нехай не мій сусід по коаліції». Про те, хто може бути таким «сусідом», спікер скромно промовчав.

Відповідаючи на запитання про свої політичні плани, В. Литвин заявив, що не має наміру створювати політичну партію. «Створювати під себе або для себе політичну партію я не збираюся», — сказав він. «Це не млинці, і пекти їх дуже швидко — це нереально, це політичне самогубство, політичне неуцтво», — додав він. Зі слів спікера, політичні погляди та настрої людей уже усталені. Він підкреслив, що хоче займатися тим, чим і займається — забезпечувати нормальну роботу парламенту. «Стосовно політичного майбутнього: я так далеко не заглядаю», — наголосив В. Литвин.

Наталія ТРОФІМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: