Лише десять відсотків партійних месиджів знайшли своє відображення на телебаченні. Телеканали не проявляли явних симпатій, хоча новини про передвиборчі перегони не можна назвати цілком об’єктивними та збалансованими. Про це учора на прес-конференції повідомили голова комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев та президент асоціації «Спільний простір» Юрій Нестеряк. Такий висновок базується на результатах моніторингу загальнонаціональних та російських каналів на предмет висвітлення старту виборчої кампанії, проведеного 5—11 грудня за методами експертного аналізу змісту телепрограм, а також за методом порівняння закадрового тексту, тексту ведучого та відеоряду.
За словами Олександра Чекмишева, лідерами інформаційних повідомлень стали ті ж політичні сили, кого згідно з їхнiми рейтингами соціологи називають фаворитами — Партія регіонів, Народний союз «Наша Україна» та Блок Юлії Тимошенко. Значно менше уваги було присвячено іншим прохідним гравцям — СПУ, КПУ та Народному блоку Литвина. У програмах «Подробиці» (Iнтер) та «Факти» (ICTV) явних симпатій до партій не простежувалося, інформаційні повідомлення подавалися без оціночних суджень, а найбільше уваги було придiлено БЮТ та НСНУ. Хоча, як зазначив Чекмишев, 11 грудня у програмі «Подробиці тижня» (Iнтер) сюжет про створення коаліцій подавався у нейтральній тональності, але у підтексті й коментарях було відчутним негативне ставлення до провладних сил, що виражалося у форматі коментарів, далеких від стандартів подачі новин». В «Новинах» (УТ-1) та програмі «Вчасно. Підсумки» (НТН) ефірний час було відносно збалансовано між Партією регіонів, НСНУ та БЮТ. Значна увага приділялася і Володимиру Литвину. «ТСН» («Студія 1+1») висвітлював виборчу кампанію у нейтральній тональності. Найбільше інформації було знову таки присвячено НСНУ та БЮТ. Але водночас мала місце і активна критика провладної партії. Також найбільше уваги НСНУ та БЮТ приділяли й інші головні випуски новин — «24 години» (Тоніс), «Вікна» (СТБ) та «Репортер» (Новий канал). «Події» на ТРК «Україна» однакову кількість секунд приділяли двом основним політичним силам — НСНУ та Партії регіонів. При цьому, як говорить Олександр Чекмишев, повідомлення на адресу провладної партії мали значну частку негативної тональності, тоді як про діяльність Партії регіонів повідомлялося тільки нейтрально. Дедалі більше претензій з’являється і до «каналу чесних новин».
«На жаль, «5 канал» дедалі більше демонструє певну заангажованість у подачі своїх новин, — говорить Олександр Чекмишев. — Це виявляється у тому, що дедалі більше надається певного позитиву або симпатій провладним партіям, зокрема НСНУ, тоді як діяльність опозиції висвітлюється якщо не негативно, то з певним сарказмом. Це прослідковується практично в усіх новинних програмах, де присутні суб’єкти виборчого процесу».
Щодо висвітлення виборчої кампанії в Україні російськими телеканалами, то, за словами Чекмишева, однією з провідних «українських» тем на каналах «Первый канал. Всемирная сеть» («Время») та «НТВ—Мир» («Сегодня) упродовж тижня стало повернення в Україну екс-майора Миколи Мельниченка. В інформаційних програмах «Время» інформація подавалася переважно у негативній тональності. Натомість значну увагу у позитивній тональності канал надавав висвітленню діяльності БЮТ та її лідера, яку представляли як колишнього прем’єр-міністра.