Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Прокурорська інтрига

15 січня, 2008 - 00:00

Схоже, у відносинах Президента Віктора Ющенка й прем’єр-міністра Юлії Тимошенко виникає перший публічний конфлікт. Ім’я йому — Олександр Медведько. Президенту потрібно просто подати представлення на звільнення генпрокурора, але Віктор Ющенко поки що уникає вирішення цієї проблеми.

Як відомо, Юлія Володимирівна звернулася з відповідною ініціативою до Віктора Андрійовича. Однак він у своїй витіюватій манері заявив, що не має повноважень звільняти голову Генеральної прокуратури. Мовляв, це в компетенції парламенту. Тепер у «Нашій Україні» ламають голову над механізмом прийняття такого рішення. Як звільнити генпрокурора? Чи потрібно спочатку вислухати його звіт у Раді, чи можна просто висловити йому недовіру?

При цьому народний депутат, член фракції НУ-НС Володимир Стретович відповідь на запитання: «Чому Президент не хоче звільняти Медведька?» — радить шукати «в Секретаріаті Президента».

«День» запитав політолога Володимира МАЛИНКОВИЧА:

— Наскільки вірогідна відставка Медведька?

— Створюється враження, що Президент не дуже добре знайомий із Конституцією нашої держави. Бо у своїй заяві щодо цього питання він зазначає, що це, так би мовити, справа парламенту, що Президент призначає, а звільняє парламент. Насправді, Президент відповідно до Конституції, подає представлення на звільнення й призначення прокурора. Тому дуже дивно це чути від голови нашої держави.

Але, гадаю, Президент не ризикне йти в цьому випадку на прямий конфлікт із Тимошенко. Він усе-таки повинен буде подати в Раду представлення на звільнення Олександра Медведька. Але ми знаємо, що там усього 226 голосів. Тому може статися те, що відбувалося в аналогічних випадках, коли не вистачало одного голосу.

— А чому Ющенко все-таки не хоче звільняти Медведька?

— Мені важко відповісти, але гадаю, це пов’язано безпосередньо з його власною справою про отруєння. Очевидно, Президент порозумівся з Медведьком і чекає результатів, які його влаштують. Хоч це вже ігри закулісні. Але Президент відверто не хоче звільняти Медведька.

ДО РЕЧІ

Депутат Верховної Ради, заступник голови фракції блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Роман Зварич вважає кандидатури Віктора Шемчука і прокурора Дніпропетровської області Володимира Шуби оптимальними для заміщення посади генерального прокурора. «Народний депутат Шемчук. Я вважаю, що не менш гарною кандидатурою був би прокурор Дніпропетровської області», — заявив він журналістам.

Нагадаємо, в листопаді генеральний прокурор Олександр Медведько звільнив Віктора Шемчука з посади заступника генерального прокурора — прокурора Криму. Володимир Шуба працював прокурором Дніпропетровської області з липня 2000 року по 27 грудня 2003 року.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: