Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Проти каракурти - тільки обережність

22 липня, 1997 - 00:00

Комашиний бунт на Півдні України набирає оберти. "День" за 4 червня 1997 року вже писав про спалах розмноження коників (сарани) у Херсонській області. Естафету прийняли отруйні павуки каракурти (у перекладі з тюркського - "чорна смерть"). Особлива агресивність каракуртів викликана рясними дощами, що пройшли в Миколаївській області й затопили нірки, де мешкають каракурти. За повідомленням кореспондента "Дня" Данила Кляхіна, в реанімації лікарні швидкої медичної допомоги 17 липня помер 46-літній житель села Шевченкове Жовтневого району Миколаївської області. Напередодні вдень він працював на заготівлі сіна, де, можливо, в складки одягу і потрапив отруйний павук. Увечері, роздягаючись, чоловік потривожив комаху. Врятувати його не вдалося - до лікарні потерпілий був привезений уже в агонії, через 22 години після укусу - помер. Удалося врятувати 60-літню жінку, яка косила траву біля миколаївського селища Широка Балка і натрапила на гніздо каракуртів. До цього останній випадок укусу каракурти в Миколаївській області був зареєстрований 13 років тому, а на території колишнього Союзу такі випадки реєструвалися з 1957 року.

Як повідомив кореспондентові "Дня" заступник начальника Головного санітарно-епідеміологічного управління Анатолій Падченко, протикаракуртова сироватка раніше вироблялася в Ташкенті, тепер на її закупівлю немає валюти. На жаль, не вистачає й інших видів сироваток, у тому числі й протизміїних. Залишається одне - бути обережним і пильним.

Довідка "Дня"

Каракурт - отруйний павук, поширений на півдні України. Особливо отруйні самки павука. Їхні укуси викликають різку місцеву реакцію (гангренозний розклад тканин), інколи тяжке отруєння в результаті якого настає смерть. На ураженому місці виникає гострий біль, який поступово охоплює все тіло. Характерними ознаками є холодний піт, посиніння шкіри, судорога, важке дихання, коматозний стан. Ефективне лікування можливе при введенні протикаракуртової сироватки.

Ганна НОСОВА, "День"
Газета: 
Рубрика: