Якось дивно виходить, коли Президент і прем’єр збираються на Банковій — у них повна згода й збіг позиції, щойно розійдуться по кабінетах — знову конфронтація та суперечності. Лишень сторони домовилися консультуватися з кадрових питань, як водночас, як чорт із табакерки, з’являється старий «кучмівський кадр», колишній голова СБУ Володимир Радченко. Учора Верховна Рада проголосувала за його призначення віце-прем’єр-міністром України. Донедавна пан Радченко обіймав посаду радника прем’єр-міністра України на «громадських засадах», тепер займатиметься в уряді силовими структурами.
Примітно, що свою креатуру в парламенті представив сам Віктор Янукович, після чого слово надали кандидату. Володимир Радченко зазначив, що він координуватиме діяльність силових структур, і головним завданням на першому етапі своєї діяльності він вважає припинення «метушні, яка спостерігається навколо призначень у силові структури». Голосування пройшло тихо й злагоджено. За — 251 голос.
Таким чином, зараз у складі Кабміну при виконанні своїх обов’язків знаходяться п’ять віце-прем’єрів. Перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров; віце- прем’єр Андрій Клюєв, який опікується питаннями паливно-енергетичного комплексу, промисловості, аграрно-промислового комплексу; віце- прем’єр Дмитро Табачник, який займається соціально- гуманітарним блоком; віце-прем’єр, міністр будівництва, архітектури й житлово-комунального господарства Володимир Рибак.
«Очевидно, наступним логічним кроком Кабміну буде створення чергового віце-прем’єра з керівництва обласними-районними адміністраціями. Більше вже узурпувати нічого», — пожартував учора екс-міністр МВС Юрій Луценко. А от його колишній соратник по партії Василь Волга вважає, що з призначенням Радченка в силову сферу «закінчився час «помаранчевого» бардака».
«Призначення Радченка — це противага секретарю РНБО Віталію Гайдуку», — сказав у розмові з «Днем» політолог Віталій Кулик. «Це новий силовик, який повинен координувати дії силових структур і певним чином «пікетувати» дії Ради національної безпеки й оборони. Природно, що це викличе конкуренцію двох структур і двох особистостей, Гайдука й Радченка. Очевидно, що ця конкуренція матиме свою проекцію на дії силових структур, а також на вироблення рішень у сфері національної безпеки, оборони й правоохоронних органів і створить певні проблеми діяльності міністра оборони», — прогнозує політолог.
До речі, у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект «Про внесення змін у Закон України «Про Раду національної безпеки й оборони України», який пропонує скасувати посаду секретаря РНБО. Автори законопроекту — регіонали Владислав Забарський та Юрій Мирошниченко.
Згідно з проектом, пропонується виключити з закону про РНБО статтю 7, в якій ідеться про секретаря РНБО, його заступників, їхні повноваження тощо. Також депутати пропонують, щоб укази Президента України про введення в дію рішень РНБО набирали чинності після скріплення їх підписами прем’єр- міністра й міністра, відповідального за указ і його виконання.
Автори законопроекту, крім того, пропонують вилучити з закону про РНБО статтю 15, згідно з якою фінансування діяльності Ради здійснюється за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом.
Словом, не зважаючи на всю благосну риторику Віктора Януковича, наступ на повноваження Президента триває на всіх фронтах. Очевидно, поганому миру «коаліціанти» все ж таки віддали перевагу війні.