Учора в столичному Будинку вчителя стартувала всеукраїнська громадянська акція «Вперед». В ході засідання київської колегії активісти зібрання повідомили, що їхні дії мають на меті змусити владу проводити економічні реформи з урахуванням думки громадськості, тобто реалізовувати «народні реформи». Подібні зібрання мають відбутися у квітні в різних містах та регіонах України. Якщо влада не дослухається до пропозицій громадськості, то 19 травня під стінами парламенту відбудеться весняний марш протесту.
Як повідомила один з учасників столичного зібрання народний депутат Наталія Королевська, головне завдання акції — встановити жорсткий громадянський контроль за діями влади, забезпечити соціальний діалог між урядом та суспільством і запропонувати альтернативний урядовому шлях соціально-економічного розвитку країни. Нагадаємо, що ініціаторами акції виступили громадські організації підприємців, потім до них приєдналися вчителі, лікарі, молодь.
Сьогодні потрібно продемонструвати владі реальний рівень суспільної незгоди з її діями, вважає один з активних учасників, координатор податкового Майдану Олександр Данилюк. На його думку, запланована на травень акція повинна стати сигналом для влади, що з кожним днем життя українців погіршується.
Схоже, суспільний сигнал почули й у владі. Бо вчора зранку прем’єр-міністр Микола Азаров у відповідь на лист від представників Ради підприємців України стосовно вимог учасників березневого «Авто Майдану» доручив двом віце-прем’єрам та кільком міністрам «з активним залученням підприємницьких кіл забезпечити вирішення проблемних питань щодо здійснюваних урядом реформ в економічній, соціальній та політичній сферах».
Хочеться вірити, що діалог між бізнесом та владою таки відбудеться, і вони знайдуть у цій дискусії золоту середину. Однак самі учасники акції не дуже вірять, що їх почують. Як нагадала Королевська, уряд уже доручав ряду міністрів провести консультації з авторами звернення від учасників «Авто Майдану», щоб розглянути їхні пропозиції про внесення змін до розділу Податкового Кодексу по «спрощенці» та в законопроекти про єдиний соціальний внесок тощо. Але на ініційовану підприємницькими колом спільну зустріч 5 квітня, де мали обговорити цей пакет документів, прийшло тільки декілька директорів департаменту з Мінфіну.
В’ячеслав БИКОВЕЦЬ, виконуючий обов’язки президента Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України:
— Я підтримую таку акцію. Адже ситуація в сфері бізнесу в Україні надзвичайно складна. Це пов’язано з прийняттям недосконалого Податкового Кодексу та його новацій, з посиленням контролю з боку податкових та інших контролюючих органів за діяльністю підприємців та зі збільшенням хабарництва. Вже час прийняти закон про спрощену систему оподаткування та цілий ряд законопроектів, які знаходяться в парламенті і можуть реально полегшити роботу підприємництва. Бізнес вже намагалися організувати діалог з владою стосовно нового варіанту «спрощенки». До цього діалогу запросили віце-прем’єра, представників міністерств та відомств. На жаль, крім представників Мінфіну ніхто із запрошених посадовців не з’явився. Бізнес вважає, що діалог важливий, але уряд, мабуть, не вважає його необхідним.