Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Реформам — народність

Учасники громадської акції «Вперед» обіцяють 19 травня протест під парламентом
14 квітня, 2011 - 00:00

Учора в столичному Будинку вчителя стартувала всеукраїнська громадянська акція «Вперед». В ході засідання київської колегії активісти зібрання повідомили, що їхні дії мають на меті змусити владу проводити економічні реформи з урахуванням думки громадськості, тобто реалізовувати «народні реформи». Подібні зібрання мають відбутися у квітні в різних містах та регіонах України. Якщо влада не дослухається до пропозицій громадськості, то 19 травня під стінами парламенту відбудеться весняний марш протесту.

Як повідомила один з учасників столичного зібрання народний депутат Наталія Королевська, головне завдання акції — встановити жорсткий громадянський контроль за діями влади, забезпечити соціальний діалог між урядом та суспільством і запропонувати альтернативний урядовому шлях соціально-економічного розвитку країни. Нагадаємо, що ініціаторами акції виступили громадські організації підприємців, потім до них приєдналися вчителі, лікарі, молодь.

Сьогодні потрібно продемонструвати владі реальний рівень суспільної незгоди з її діями, вважає один з активних учасників, координатор податкового Майдану Олександр Данилюк. На його думку, запланована на травень акція повинна стати сигналом для влади, що з кожним днем життя українців погіршується.

Схоже, суспільний сигнал почули й у владі. Бо вчора зранку прем’єр-міністр Микола Азаров у відповідь на лист від представників Ради підприємців України стосовно вимог учасників березневого «Авто Майдану» доручив двом віце-прем’єрам та кільком міністрам «з активним залученням підприємницьких кіл забезпечити вирішення проблемних питань щодо здійснюваних урядом реформ в економічній, соціальній та політичній сферах».

Хочеться вірити, що діалог між бізнесом та владою таки відбудеться, і вони знайдуть у цій дискусії золоту середину. Однак самі учасники акції не дуже вірять, що їх почують. Як нагадала Королевська, уряд уже доручав ряду міністрів провести консультації з авторами звернення від учасників «Авто Майдану», щоб розглянути їхні пропозиції про внесення змін до розділу Податкового Кодексу по «спрощенці» та в законопроекти про єдиний соціальний внесок тощо. Але на ініційовану підприємницькими колом спільну зустріч 5 квітня, де мали обговорити цей пакет документів, прийшло тільки декілька директорів департаменту з Мінфіну.

В’ячеслав БИКОВЕЦЬ, виконуючий обов’язки президента Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України:

— Я підтримую таку акцію. Адже ситуація в сфері бізнесу в Україні надзвичайно складна. Це пов’язано з прийняттям недосконалого Податкового Кодексу та його новацій, з посиленням контролю з боку податкових та інших контролюючих органів за діяльністю підприємців та зі збільшенням хабарництва. Вже час прийняти закон про спрощену систему оподаткування та цілий ряд законопроектів, які знаходяться в парламенті і можуть реально полегшити роботу підприємництва. Бізнес вже намагалися організувати діалог з владою стосовно нового варіанту «спрощенки». До цього діалогу запросили віце-прем’єра, представників міністерств та відомств. На жаль, крім представників Мінфіну ніхто із запрошених посадовців не з’явився. Бізнес вважає, що діалог важливий, але уряд, мабуть, не вважає його необхідним.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: