Харків став заложником власних боргів
На носу зима, а в Харкові не укладено договір на поставку блакитного палива. «Заковика» у величезних боргах міста перед газовиками, без погашення яких угоду не буде підписано. Харківська влада не сумує і сподівається на закон про теплоенергетику, в якому говориться, що навіть якщо в міста немає договору, то ніхто не має право відключати його від газу взимку.
Донедавна КП «Харківські тепломережі» офіційно співпрацювало з підприємством «Газ України», яке є дочірнім підприємством «Нафтогаз України». Коли борги Харкова перед газовиками перевищили 100 мільйонів гривень, керівництво підприємства відмовилося підписати з ним новий контракт. Намагаючись знайти вихід із скрутного становища, місто вирішило поміняти постачальника й звернулося до іншого дочірнього підприємства «Нафтогазу» — «Газ-тепло». Після тривалих переговорів у жовтні нарешті було укладено договір з цим підприємством, але вже в листопаді стало відомо, що «Нафтогаз» передав усі ресурси «Газу України» і в «Газ-тепла» просто немає палива. Тепер «Нафтогаз» пропонує харків’янам «миритися» з «Газом України» і домовлятися про поставки газу. Для проведення переговорів щодо підписання нового договору з монополістом-постачальником до Києва відправився директор «Тепломереж» Сергій Андрєєв. Вже стало відомо, що головною умовою задокументувати співпрацю газовиків і харківських тепловиків є повне повернення Харковом боргів у розмірі 120 млн. гривень до початку наступного року, плюс 100% оплати за поставки. Міська влада і тепловики поки що не уявляють, як знайти й віддати таку величезну суму за півтора місяці. Однак панікувати ніхто не збирається, адже прикладів отримання газу без укладення договору в Україні маса. Зараз же Харків продовжує отримувати необхідні обсяги блакитного палива від «Газу України» за встановленою ціною 686 гривень за тисячу кубометрів. Офіційно коментувати перспективи укладення договору міська влада не поспішає, оскільки будь-яка необережна заява може перешкодити його підписанню, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Каналізаційна катастрофа очікує Полтавщину
Катастрофа із станом каналізаційних мереж може статися у Полтаві, Миргороді та інших містах Полтавщини. Про це повідомив начальник головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Анатолій Бодник під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. З 984 кілометрів каналізаційних мереж централізованих систем водовідведення області 136 знаходяться в аварійному стані та потребують негайного ремонту або заміни, 15 каналізаційних очисних споруд із 80 не забезпечують очищення та знезараження скидів, а на 47 не здійснюється відомчий лабораторний контроль.
А для наведення ладу з каналізаційними системами в Миргороді мер міста Олександр Паутов вважає необхідним залучити понад 9 мільйонів гривень. Натомість на запобігання аваріям та катастрофам у житлово-комунальній галузі всій області виділено лише трохи менше 6 з половиною мільйонів гривень. Ще півтора мільйони виділено з фонду охорони навколишнього природного середовища області.
Єдиний можливий крок, на думку голови облради Олександра Удовіченка та депутатів облради — прискорення освоєння цих коштів, узгодження переліку об’єктів для фінансування з різних джерел, розроблення та прийняття обласної цільової програми розвитку системи мереж водовідведення, а також постійний депутатський контроль за використанням бюджетних коштів, повідомляє Євген БРИЖ, Полтава.