Шкільні бали за новими правилами
Правила проведення випускних шкільних балів у Донецьку днями випустило Управління освіти Донецької міськради. Згідно з цими правилами, донецьким школярам і їхнім наставникам «не рекомендується затягувати святкову програму до ранку», але навіть якщо це й трапиться, то вся відповідальність за проведення і організацію свята лягає на плечі директора навчального закладу.
Більше того, фахівці управління вважають, що на свій випускний вечір школярі зовсім не повинні здавати «ніяких серйозних коштів» і уже тим більше турбуватися про подарунки школі, представникам шкільної адміністрації, вчителям. Максимум, на що батьки учнів можуть витрачатися, — це придбання стрічок для випускників і замовлення фотоальбомів.
Також управління освіти не рекомендує донецьким школам організовувати на випускний застілля (максимально працівникам шкіл дозволено організувати роботу шкільних буфетів), а якщо ж особливо деякі батьки прагнуть, щоб діти відзначали свято, їм доведеться організувати його для своїх чад самостійно. При цьому, зазначається в правилах, відповідальність за організацію цієї програми, життя і здоров’я дітей лягає на самих батьків. Нагадаємо, що в попередні роки проводилися випускні вечори з традиційним загальним столом і концертом, який тривав усю ніч і закінчувався загальною зустріччю світанку. Однак фахівці у відповідь повідомляють, що подібні рекомендації розроблялися протягом 5—6 останніх років, і змінювати їх ніхто не збирається. Так само, як не збирається і трактувати: незважаючи на те, що в Правилах вказано контактні телефони фахівців управління, жоден із них не погодився прокоментувати «Дневі» новий звід рекомендацій, а також поділитися принципами складання цих правил, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Бульдозером... на археологічну пам’ятку
Учора прокуратура Хмельницької області порушила кримінальну справу, фігурантами якої стали службові особи Управління культури й райуправління земельних ресурсів. «Достовірно знаючи про розташування на земельній ділянці археологічної пам’ятки «Гнізда поселень Лісові Гринівці II, III й IV століть», вони в період 2003 — 2004 років відвели цю ділянку й передали в приватну власність, видавши відповідні документи. Матеріали цієї справи зібрали оперативники Держслужби боротьби з економічною злочинністю», — повідомив журналіста «Дня» начальник центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Археологічна пам’ятка, що має відповідний охоронний номер, «перейшла» у власність молодого приватного підприємця, його брата й батька. На місці, де зберігалася історія трипільської культури, вже почалося будівництво й викопали ставок. Професор Кам’янець- Подільського держуніверситету Василь Якубовський, коментуючи для «Дня» цей факт наруги над історією, згадав, що «в 90-х роках минулого століття в Лісових Гринівцях проводилася археологічна розвідка». Професор зазначив: «Поселення має два культурні шари, ранній датується VII — VI століттям до нової ери. Там виявлено стародавні знаряддя праці, кераміку. Археологічна пам’ятка ще чекала на дослідників». Лісові Гринівці сьогодні — то передмістя Хмельницького, де збудували й продовжують будувати маєтки найвпливовіші люди обласного центру. Уже, кажуть у селі, не залишилося місця для цвинтаря. У найближчих номерах читацька аудиторія нашої газети більш детально познайомиться з нинішньою ситуацією навколо археологічної пам’ятки, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Мільйонні махінації харківських чиновників
У результаті службових махінацій певних чиновників на комунальному підприємстві в Есхарі (Харківська область) цілий населений пункт залишився без тепла й гарячої води. Спираючись на матеріали, зібрані обласним підрозділом з боротьби з економічною злочинністю, прокуратура Комінтернівського району Харкова порушила кримінальну справу. Посадових осіб «Харківського обласного виробничого об’єднання тепломереж «Харківтеплоенерго», які проходять у справі, обвинувачують у перевищенні влади та службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків. За даними прес-служби УМВД у Харківській області, магістраль, що знаходиться в державній власності, якою в будинки жителів селища Есхар надходило тепло, було продано посадовими особами «Харківтеплоенерго» ще в 2002 році. У результаті, виручені від продажу майже півтора мільйона гривень надійшли в розпорядження певної комерційної структури.
У газовій галузі регіону також не все «чисто». Як стало відомо, в Дніпропетровську затримано директора «Харківтрансгазу», депутата облради Геннадія Горностаєва. За попередніми даними, його було викликано в дніпропетровську прокуратуру повісткою, яку йому вручив співробітник Харківського СБУ. За припущенням, затримання пов’язане з нещодавніми подіями, коли ще до прийняття закону про зняття депутатської недоторканності, прокурор Дніпропетровської області звернувся в Харківську облраду з проханням дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Геннадія Горностаєва. Керівник «Харківтрансгазу» обвинувачувався в збитках, заподіяних державі при розробці газового родовища. Депутати тоді не прислухалися до слів прокурора. Сьогодні ж, коли у правосуддя «розв’язані руки», для затримання депутата місцевої ради досить санкції прокурора, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.