Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕГIОНИ

27 квітня, 2005 - 00:00
ГЕРОЙ-РЯТІВНИК БОРИС КЛЕБАНСЬКИЙ / ФОТО АВТОРА

Вінниччанин претендує на звання «Герой-рятівник року»

Внаслідок короткого замикання в кімнаті гуртожитку Вінницького м’ясокомбінату спалахнув вогонь. Шестирічний Владик був вдома сам. Батьки, остерігаючись квартирних злодіїв, закрили двері ззовні. Хлопчик опинився у вогняній пастці. Вибратись із квартири сам він не міг, тож залишалося підбігти до вікна та кликати на допомогу. Голос дитини та клуби диму з вікна почули й побачили сусіди. Саме в цей час з роботи повернувся Борис Васильович Клебанський, водій дорожньо-експлуатаційного управління міста Вінниці. Захопивши велику викрутку, кинувся до палаючої квартири. Виламав двері та, ледь ухилившись від язиків полум’я, поповз підлогою рятувати малого… До свого вчинку Борис Клебанський не ставиться як до чогось особливого. «Будь-хто інший на моєму місці зробив би те ж саме, — запевняє він. — Я теж не думав, що можу когось врятувати. Але як тільки почув крики дитини — розмірковувати не було часу: кинувся через вогонь до Владика й так само назад». На щастя, все обійшлося добре. Маленький Владик отримав незначні опіки ніжки й ліктя. Борис Клебанський з опіками обличчя, плечей та спини 2 і 3 ступеня проходить курс лікування, витрати на яке поки що взяла на себе місцева влада. А вінницькі вогнеборці, вражені героїзмом простого водія, подали його кандидатуру на здобуття премії в рамках щорічної всеукраїнської акції «Герой-рятівник року». Микола ГОРБАТЮК, Вінниця.

Дніпропетровці навчать турецького космонавта

Україна готується до здійснення пілотованих космічних польотів — така інформація прозвучала на відкритті у Дніпропетровську Почесного генерального консульства Турецької Республіки. Кажучи про перспективи співробітництва двох країн, розташованих на кордонах Азії та Європи, почесний консул Ігор Ханін повідомив на прес-конференції про переговори щодо спільного використання космічного простору «для забезпечення надійності комунікації». Крім того, він висловив упевненість, що у Дніпропетровську проходитиме підготовку і турецький космонавт. «Я переконаний, що в Україні в найближчому майбутньому, — сказав І. Ханін, який багато років пропрацював у ракетобудуванні, — буде створено пілотований космічний корабель на основі відомого ракетоносія «Зеніт». На його думку, для забезпечення пілотованих польотів «Україна має хорошу космічну інфраструктуру» — в неї є «чудовий Центр керування польотами, надійна електроніка й машинобудування, а також Фізико-технічний інститут Дніпропетровського національного університету, де можна готувати фахівців». Інформацію про розробку пілотованої ракети «Зеніт-2М» підтвердив прес-секретар ДКБ «Південне» Юрій Мошненко. «Цей проект, — сказав він, — здійснюється у співробітництві з компанією «Морський Старт» і Росією. Закінчення роботи планується через два роки, однак хто саме буде першим космонавтом і чи є конкретні домовленості, мені невідомо». Втім, за словами Ю. Мошненка, турецькій стороні вже пропонували підготовку інженерів-фахівців із розробки космічних апаратів, тому не виключено, що співробітництво в цій сфері незабаром набуде конкретних форм, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

У очікуванні «слушних пропозицій»

Одинадцять комітетів, що розроблятимуть пропозиції та рекомендації щодо вирішення проблем Донецької області, створено в рамках засідання громадської ради при Донецькій облдержадміністрації. Основними напрямами комітетів обрано: охорону здоров’я, освіту й євроінтеграцію, а також проблеми соціально незахищених громадян, проблеми дітей, молоді та жінок, шляхи розвитку місцевого самоврядування, екологію й охорону здоров’я, науково-технічні розробки, розвиток спорту і культури. Ініціаторами створення комітетів виступили представники громадських організацій, від яких виконавча влада Донбасу, за словами заступника губернатора з політико-правових питань Юрія Гримчака, очікує «слушних пропозицій». При цьому, як підкреслив Ю. Гримчак, усі ініціативи громадської ради облдержадміністрація підтримає обов’язково, включаючи навіть «нетрадиційні та непопулярні». «Кожне рішення буде не лише проаналізовано відповідними профільними управліннями, але і розглянуто губернатором», — заявив Ю. Гримчак. Більш того, за словами заступника губернатора Донеччини, всі представники громадської ради також розглядатимуться як резерв кадрів для адміністрації. Усього у формуванні громадської ради брали участь 38 представників громадських організацій і 35 представників міських і районних органів місцевого самоврядування. Взагалі, на думку Юрія Гримчака, громадська рада — це єдина організація в області, що розробила реальний план і механізми співпраці з органами місцевої виконавчої влади, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Газета: 
Рубрика: