Обійдуться без детекторів брехні
На своїй першiй прес- конференції після вступу на посаду новий начальник Управління МВС України в Житомирській області полковник Михайло Климчук оголосив, що вже звільнено чотирьох заступників начальника управління (щоправда, їм дали піти спокійно, за власним бажанням), двох керівників галузевих служб, які, за його словами, за зловживання на посаді мали бути звільнені за негативними мотивами, але подали рапорти на пенсію, та двох начальників районних підрозділів. Останніх — за погане виконання службових обов’язків. Буде також змінений начальник облдержавтоінспекції. У той же час, вважає М.Климчук, і до «чистки» професійне ядро обласної міліції було досить слабким — некомплект кадрів загалом по управлінню складав до 15%, а в підрозділах карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, патрульно- постової служби — до 20%. Певні надії у цьому зв’язку він покладає на посилення залучення молодих людей із середньою спеціальною освітою, які б, пройшовши певні щаблі професійної підготовки, могли б поповнити оперативні служби. Головним критерієм добору кадрів усіх ланок повинен стати відомий принцип трьох «П» — порядності, професіоналізму, патріотизму. Кореспондент «Дня» у цьому зв’язку поцікавився — чи буде при тестуванні міліціонерів на порядність застосовуватись детектор брехні? Ні — була відповідь полковника. Порядність кадрів передусім оцінюватиметься за їхнім ставленням до звичайних громадян, які, в свою чергу, матимуть можливість висловити свою думку про того чи іншого працівника. У неформальній розмові М.Климчук визнав, що справа очистки лав місцевої міліції (тієї ж ДАІ) від хабарників, продажних посадовців може тривати 10 — 15 років і для її успіху повинен бути забезпечений притiк в органи молодих і чесних людей з іншими переконаннями, ніж у багатьох iз нинішніх працівників.
За крадіжку електроенергії — строк
М ихайлівський районний суд Запорізької області засудив до одного місяця позбавлення волі жительку смт Пришиб, яка займалася «відмоткою» електролічильника і «накидами» на лінії електропередач. Як повідомив заступник начальника центру захисту правових інтересів ВАТ «Запоріжжяобленерго» Дмитро Білоник, перший подібний факт порушення «Правил користування електроенергією для населення» було виявлено ще 2,5 року тому: 21 жовтня 2002 року співробітники Михайлівського РЕС під час планової перевірки виявили, що в корпусі електролічильника просвердлено отвір, що дозволяє проводити «відмотку». За даним порушенням було складено акт на відшкодування енергопостачальнику 142 гривень збитку.
«На жаль, така санкція спонукала жінку — уродженку Молдови — лише до того, щоб змінити схему «крадіжки». Пересвідчившись у тому, що за допомогою «операцій» iз електролічильником користуватися електроенергією безкоштовно не вийде, вона почала підключатися до ліній електропередач в обхід приладів обліку. Простіше кажучи, робити «накиди»», — розповів Д. Білоник, відзначивши, що згідно з розрахунками, це дозволило порушниці, не заплативши ні копійки, спожити електроенергії на 5 тис. 360 грн.
Черговий «накид» від будинку жінки до ЛЕП співробітники Михайлівського РЕС виявили в березні 2004 р. Оскільки він виявився четвертим за 2 роки, до ситуації долучилися правоохоронні органи: щодо порушниці було порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 192 Кримінального кодексу України — «спричинення майнового збитку, шляхом обману». 21 лютого матеріали кримінальної справи було розглянуто в місцевому суді Михайлівського району Запорізької області, який визнав жінку винною. Звинувачена у скоєному зізналася, розкаялася, однак заподіяний компанії збиток не сплатила. Остання обставина і стала причиною того, що суд вважав за необхідне обрати для жінки реальну міру покарання — засудив її до 1 місяця позбавлення волі і зобов’язав примусово стягнути iз засудженої всю суму збитку — 5 тис. 360 грн. 9 березня вирок набрав чинності.