ЛЬВІВ
Комітет національного порятунку на Львівщині оприлюднив розпорядження, за яким обласні та районні ради мають до 4 грудня скасувати всі антиконституційні рішення, що були ухвалені після другого туру президентських виборів.
Що стосується економічної ситуації на Львівщині, то вона, як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Степан Лукашик, попри політичну кризу в державі, залишається стабільною. Певні втрати спостерігаються в зовнішній торгівлі через блокування доріг мешканцями сіл поблизу кордону, однак зараз всі блокування зняті.
Підприємці не страйкували масштабно — коли одні страйкували, то інші люди все ж таки працювали. І тому в середньому економічні збитки щодня наближуються до трьох—п’яти відсотків від загального промислового обсягу. Пересічним громадянам, підкреслював Степан Лукашик, немає чого панікувати, продуктів є досить на складах. На 100% є забезпечення по всіх позиціях, і заздалегідь немає потреби щось закупляти. Буде збережено в області й баланс цін.
Координаційний центр підприємців при Комітеті захисту Конституції, підводячи підсумки своєї діяльності на Львівщині, стверджує, що у страйку беруть участь понад 200 підприємств, у 27- ми із них є свої страйкові комітети, однак повної зупинки діяльності не відбувається. Щодня підприємці продовжують надавати допомогу громадянам, які їдуть захищати свій вибір до Києва, і відправляють автобусами та залізницею 300—400 осіб, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
Хмельницька міськрада не буде виконувати декрети Комітету національного порятунку. 2 грудня до вечора депутати Хмельницької міської ради ламали списи у гострих дискусіях про те, чи виконувати декрети і розпорядження Комітету національного порятунку. «Фракція «Наша Україна» наполягала, аби прийняти це рішення», — повідомили для «Дня» в інформаційно-аналітичному відділі міськвиконкому.
Одначе орган місцевого самоврядування не зважив на пропозицію депутатів від «НУ», підтримуваних парламентаріями Володимиром Шандрою і Олександром Омельченком, а також мітингуючими біля будівлі міськради. Минулося менш радикальними рішеннями. Передусім — про підтримку «волевиявлення переважної більшості виборців м. Хмельницького, щоб визнати Президентом України Ющенка Віктора Андрійовича». Ще підтримали відставку уряду: засудили сепаратистські настрої, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
ЖИТОМИР
Свідченням того, що прихильники Віктора Ющенка у Житомирі готові продовжувати боротьбу, стало збільшення кількості наметів на майдані Рад. На середину тижня до одного намету під помаранчевим прапором, що поставили напроти будинків обласної та міської рад молоді активісти «Нашої України» та студентських організацій, що підтримують опозицію, додалось ще два. Одночасно на цьому ж майдані триває безстроковий мітинг протесту проти фальсифікації результатів другого туру президентських виборів, в рамках якого кожний день виступають місцеві естрадні співаки й гурти, а також популярні виконавці зi столиці та інших міст. Щоправда, кількість його учасників зменшилась, і тепер молодь, яка проявляла масову активність на початку акції, та житомиряни старшого віку представлені на ньому приблизно однаково. У середу особливо схвально на мітингу була сприйнята звістка про ухвалення парламентом резолюції про недовіру Кабінету Міністрів. Проте керівник фракції «Нашої України» в Житомирській міськраді Олексій Крайнік заявив, що тим, хто відстоює демократію, заспокоюватись рано. Водночас у четвер у розмові з «Днем» заступник голови облдержадміністрації Ігор Рафальський сказав, що стосовно недовіри, висловленої Верховною Радою уряду, має інформацію тільки із мас-медіа і ще не встиг розібратися у пов’язаних iз названою резолюцією процедурними питаннями. Водночас він наголосив, що в обласній виконавчій владі переважає думка, щоб це та інші гострі питання, які виникли в суспільстві, вирішувались на підставі Конституції і законів України. Щодо загрози роздроблення України, І.Рафальський переконаний, що той, хто пропагує сепаратизм, є ворогом держави. Журналісти, об’єднані в Житомирську незалежну медіа-профспілку, виступили із заявою на підтримку об’єктивного й неупередженого висвітлення суспільних подій, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
СУМИ
Як повідомила під час позачергового засідання міськвиконкому начальник фінансового управління Світлана Липова, лише за перші чотири дні після повторних виборів бюджет міста недоотримав 264,6 тисячі гривень. Упродовж цього часу зарахування до міської казни при членових показниках 413 тисяч гривень в день зменшились до 224 тисяч. За словами головного фінансиста міста, відставання надходжень до бюджету до затвердження річних показників становить понад 1,3 млн. грн.
Ще одним фінансовим наслідком нинішньої політичної ситуації є зменшення вкладів фізичних осіб у банках міста, які скоротилися на 460 тисяч гривень.
Збитки має й торгівля, бо більшість ринків міста та ряд магазинів тривалий час не працювали. Зате в тих торговельних закладах, які не припинили своєї роботи, відмічено збільшення продажу алкоголю (на 35—50%), молочних та хлібобулочних виробів (відповідно 20—30 та 10—15%). Особливо багато алкогольних виробів продавали магазини, розміщені в центрі міста, де проходить акція протесту. З огляду на це мер Сум Володимир Омельченко виступив iз пропозицією на час масових акцій заборонити продаж у магазинах міста алкогольних напоїв та напоїв у скляному посуді, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.
ДОНЕЦЬК
«У цьому злочині не існує жодної політичної підоснови. Це найтиповіше пограбування», — так охарактеризував пограбування в Донецьку іноземного журналіста перший заступник начальника управління МВС України в Донецькій області, начальник Донецького міського управління внутрішніх справ Анатолій Корольов.
З його слів, 29 листопада на кореспондента британської газети Financial Times вчинили напад двоє невідомих осіб кавказької національності, внаслідок чого журналіст утратив кілька цінних речей. За оперативними зведеннями, громадянин США наступного дня після випадку звернувся до Київського райвідділу міліції з усною заявою.
Журналіст прибув до шахтарської столиці напередодні сумної події з метою ознайомлення з політичною ситуацією в регіоні. Головною метою нещасливого для нього дня було спілкування з мітингуючими донеччанами на центральній площі міста, що, природно, передбачало використання дорогої техніки, а саме: фотоапарата, ноутбука та мобільного телефону. Після інтерв’ю кореспондент, за своїми ж власними словами, вирушив до одного з сусідніх нічних закладів — «Байкер-бару» клубу «Чикаго», де мав намір повечеряти. Там він познайомився з двома чоловіками, які відрекомендувалися місцевими жителями та пригостили його спиртним.
За різними версіями, які публікує офіційний сайт УВС Донецької області «Кримінфо», нові знайомі погодилися надати іноземцю допомогу, про яку він сам їх просив: чи то вони запропонували йому свої послуги в організації необхідної журналісту поїздки до Харкова, чи то запросили його до себе в гості, щоб познайомити з місцевими звичаями. Та як би там було, всі троє поїхали з бару на таксі, яке так і не доїхало до місця призначення. На вулиці Тиха, що в Київському районі Донецька, в досить безлюдному кварталі автомобіль зупинився, і новоявлені знайомі запропонували американському гостеві трохи прогулятися. У глибині кварталу вони повалили його на землю, завдали декілька ударів і, відібравши в нього всю цінну техніку та гроші, утекли.
Як повідомив А. Корольов, зараз триває пошук грабіжників і, за різними даними, міліція вже вийшла на їхній слід. За фактом події порушили кримінальну справу за ч. 2 статті 186 Кримінального кодексу (грабіж, поєднаний із насильством, небезпечним для життя та здоров’я потерпілого). При цьому, за версією начальника Київського райвідділу міліції облуправління МВС Юрія Ліщенка, потерпілий не зазнав жодних тілесних пошкоджень. Представники правоохоронних органів одностайно стверджують, що цей випадок ніяк не пов’язаний із професійною діяльністю журналіста, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Анатолій Корольов: «Зараз злочинці поки що, як кажуть, «залягли на дно». Одне можу сказати з упевненістю: вони навряд чи знали, що перед ними журналіст, а якщо навіть і знали, то не грабували його з якихось політичних чи професійних переконань. Це звичайне пограбування, і ми зараз робимо все можливе, щоб встановити особи грабіжників.»