«Юність Дніпра»
У Дніпропетровську з небувалим розмахом відзначили День міста. Святкові заходи в парках, на площах і вулицях тривали майже три доби, перетворившись на своєрідний марафон концертних програм, фестивалів і феєрверків. Для участі в урочистостях міська влада запросила два десятки зірок української та російської естради на чолі з почесним громадянином Дніпропетровська Йосипом Кобзоном. Усі вони взяли участь у великій концертній програмі «Ми діти твої, Україно!», а народний артист Росії та України Й.Кобзон став головою журі нового міжнародного фестивалю під назвою «Юність Дніпра». Його учасники, віком від 15 до 29 років, приїхали до Дніпропетровська із семи областей України, міст Росії й Білорусі.
За словами Й.Кобзона, він з радістю погодився очолити журі молодіжного фестивалю. Адже саме в Дніпропетровську за радянських часів проводилися всесоюзні конкурси молодих виконавців, що дали путівку в життя багатьом нинішнім знаменитостям. Відродити добру традицію, вважає метр вітчизняної естради, слід обов’язково, хоча б тому, що «діти, прилучені до мистецтва, ніколи не стануть терористами». У зв’язку з цим Й. Кобзон поділився з дніпропетровськими журналістами спогадами про те, як він, три десятиліття тому, сприяв зльоту зірки російської естради Алли Пугачової, а вже нині вдався до сміливого експерименту й заспівав дуетом з кумиром підлітків — «репером» Децлом.
На українській естраді двічі народному артисту, за його визнанням, дуже подобаються Таїсія Повалій, Ніна Матвієнко й багато інших виконавців, не виключаючи Вєрки Сердючки. Тріумфальний успіх Руслани на конкурсі «Євробачення» Й. Кобзон оцінив стримано, зауваживши лише, що вона «вгадала репертуар, опинилася в потрібний час у потрібному місці». «Давайте зачекаємо, — авторитетно порадив він, — нехай поспіває років п’ять- десять». Проте Й. Кобзон тут-таки згадав про свою власну помилку, коли він недооцінив і не прийняв за конкурсом до Гнесінського училища молодого, але голосистого Філіпа Кіркорова.
У Дніпропетровську, де на конкурсі перемогли молоді виконавці естрадної й авторської пісні Ірина Зценок і Ігор Миргородський.
Урожай — рекордний, а грошей не отримали
Цього року, який, на відміну від минулого, став урожайним, селяни Рівненщини знову залишаться без прибутку. Такий висновок можна було зробити після прес-конференції заступника голови облдержадміністрації Олександра Чуприни. Він, зокрема, повідомив, що в 2004 році в Рівненській області зібрано 610 тисяч тонн зернових проти 453 тисяч тонн минулорічних. Та незважаючи на такий успіх, докладені до цього зусилля та досить високу закупівельну ціну (800 гривень за тонну пшениці й 600 гривень за тонну жита), трудівники села навіть не зможуть покрити власні витрати. Адже зерно до держрезерву, яке закупили вже за перші три дні, пощастило здати далеко не всім. А по- друге, внаслідок погіршення через дощі якості зернових, ціна на нестандартне зерно виявилася значно нижчою. Виникле безгрошів’я тепер поставило під сумнів посів озимих на Рівненщині, бо більшість господарств не мають грошей на закупівлю пального. Знову, як і в минулі роки, сподіватися слід на дотації. Навряд чи подешевшає в області хліб, бо, за словами О.Чуприни, недоцільно зменшувати ціну на кілька місяців, а потім знову її піднімати.
Вивчать екологію... У рамках експерименту
Запоріжжя буде занесене до списку територій, де пройде експеримент із вивчення шкідливого впливу екології на життя та здоров’я людей. Як передає Інтерфакс-Україна з посиланням на мера Запоріжжя Євгенія Карташова, таке доручення віддав перший віце- прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров Міністерствам фінансів та охорони здоров’я. Таким чином, зі слів мера, при формуванні бюджету на майбутній рік «враховуватимуть поправочний коефіцієнт», що дозволить частину зароблених містом коштів спрямовувати на екологічні програми. «Запорожці дають до бюджету країни більше за інших. Отже, ми маємо право розраховувати на певні преференції», — цитує Є. Карташова прес-служба міськвиконкому. «Кошти необхідні для створення екологічної міліції, на профілактичну роботу й оздоровлення запорожців. Крім того, планується значно розширити «легені міста»: створювати нові парки, сквери в усіх районах міста», — додав мер. Як повідомлялося, на початку вересня в Запоріжжі за медичною допомогою звернулися близько 1000 чоловік iз скаргами на ядуху. Понад 100 госпіталізували, при чому п’ята частина з них — діти. Двоє госпіталізованих із приступами ядухи людей померли. На посилення алергічних реакцій на пилок амброзії у жителів Запоріжжя вплинула наявність техногенного імунодефіциту, вважає директор Запорізького інституту медико-екологічних проблем, професор Володимир Пазинич.
Стартувала програма футбольних містечок
В Україні стартувала програма будівництва міні-футбольних містечок, повідомив перший віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко, який відвідав наприкінці минулого тижня Харків. Федерація планує побудувати цього року 350 штучних футбольних полів по всій країні. Як проходить будівництво 18 з них у Харківській області й приїхав перевірити С.Стороженко. За задумом організаторів, програма має сприяти популяризації цього виду спорту.
Поля міститимуться поблизу шкіл у густонаселених мікрорайонах. Половина з них призначена для сіл. Крім того, ще п’ять міні-полів у резерві.
Одне таке поле коштує 10 тисяч доларів. Витрати на охорону, обслуговування й освітлення бере на себе Федерація футболу. На харківські поля вже скоро завезуть штучне покриття й огорожі. Сергій Стороженко попередив: «Будівництво футбольних полів буде лише там, де ми будемо абсолютно впевнені, що їх не поріжуть і не почнуть у себе в коридорах стелити штучну траву, а на майданчиках саджати картоплю».
Крадуть мости
Міліція запобігла спробі розкрадання понтонного моста через Південний Буг у Вінницькій області. Як передає Інтерфакс-Україна, в селі Никифорівка Немирівського району затримали трьох безробітних — жителів обласного центру, повідомляє в понеділок Центр громадських зв’язків Вінницького обласного управління МВС. Затриманих застали на місці злочину — озброївшись газовими різаками, вони почали різати міст. У зловмисників вилучено десять кисневих балонів, два балони з газом, шланги та пальники до зварювального апарата.