Четвертого грудня окружним судом Стаханова за ст. 166 ч. 3 ККУ (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) засуджено голову Незалежної профспілки гірняків державного ВАТ "Шахта "Горська" холдингової компанії "Первомайськвугілля" С. Галяутдінова. Після оголошення вироку засуджений вирішив вдатися до сухого голодування на знак протесту проти "судового свавілля і грубих порушень його прав". У заяві НПГ, зокрема, зазначено, що справу Галяутдінова "сфабриковано за безпосередньої участі гендиректора "Первомайськвугілля" В. Прородченка". Мовляв, шахтарського лідера хотіли позбутися, оскільки той "неодноразово порушував питання щодо контролю за цільовим використанням коштів", що надходять до компанії та шахти.
Дізнатися про долю зароблених, але не отриманих грошей, захотіли й гірники кількох шахт "Селідоввугілля" і "Укрзахідвугілля". А оскільки уряд цими ж днями підгадав винесення на парламент бюджету, шахтарі, окрім питання зарплатні, вимагають збільшення коштів, які виділяються в бюджеті для потреб вугільної галузі. За останніми даними, з такими вимогами страйкувало сім шахт. Утім в інтерв`ю "Інтерфаксу-Україна" голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець запевняв, що профспілка сподівалася розпочати переговорний процес з урядом і домогтися виконання вимог без застосування крайніх заходів. Однак, як твердить Волинець, "перший віце-прем`єр Анатолій Голубченко прямо заявив, що грошей в необхідному об`ємі на виконання вимог НПГ в уряду немає".
Тим часом народний депутат Володимир Щербань переконаний, що кабінету Пустовойтенка, як і його попереднику, не вдасться вирішити проблеми вугілля через початково неправильні підходи до цього питання. В. Щербань у розмові з кореспондентом "Дня" зазначив, що бюджетні кошти потрібно виділяти не холдингам чи об`єднанням, а "конкретному підприємству під конкретну марку вугілля, під конкретну технологію видобутку, під придбання конкретного обладнання".
До речі, якось мало звертають уваги на ще одну небезпеку, яка реально нависла над вугільною галуззю. Йдеться про приватизацію енергетики із запланованим залученням крупних іноземних інвесторів. Інвестор, який вкладе гроші в придбання генеруючих потужностей, завтра шукатиме пальне за більш дешевими цінами, завозитиме його з-за кордону. Це, за словами Володимира Щербаня, означає, що "вугільна промисловість "лягає" повністю".