Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Революція «на брудершафт»

Україна заохочує грузинський бізнес
1 березня, 2005 - 00:00
ЗАЗВИЧАЙ НЕ ЗАВЕДЕНО ЗОБРАЖАТИ ПОЛІТИКІВ ПІД ЧАС РОЗПИВАННЯ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ, ОДНАК ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА САМА ЗАЯВИЛА: «ХОЧ Я І КУШТУВАЛА ЧАЧУ, ОДНАК МОЖУ ГОВОРИТИ ТВЕРЕЗО...» / ФОТО ЛЕОНIДА БАККА / «День»

Думку про те, що вино — основа добре організованого торжества, вкотре довели грузинські винороби. Учора в Українському домі вперше відбулася виставка-дегустація «Грузія — колиска вина», а також презентація продукції грузинських виробників, багато з яких уже сьогодні представлені на українському ринку. Відкрили виставку прем’єр-міністри України та Грузії Юлія Тимошенко і Зураб Ногаїделі.

Обидва прем’єри обійшли всі виставкові столики. Дегустувала напої здебільшого Юлія Володимирівна, для грузинського прем’єра вони, мабуть, не новина. Український прем’єр навіть спробувала чачу, однак у своїх уподобаннях так і не зізналася. Погодившись біля одного зі столиків спробувати «Цинандалі», Юлія Володимирівна потяглася було до виставлених чарок, однак побачивши поданий їй келих, одразу ж віджартувалася: «Не подумайте, це не схильність прем’єр-міністра».

Постійним запитанням Юлії Тимошенко до грузинських бізнесменів було: «Чи не маєте якихось проблем в Україні?» Дехто скаржився на дуже високі тарифи за реєстрацію товару (називали цифри близько $200 тис.), на що прем’єр одразу ж запитала про неофіційні розцінки. Не отримавши відповіді, вона пообіцяла, що Кабмін розгляне питання про спрощену процедуру реєстрації й одразу ж повідомила про те, що невдовзі буде відкрито «гарячу лінію», за якою будь-який інвестор зможе особисто з нею зв’язатися і повідомити про порушення його прав.

Грузинське вино Юлія Тимошенко назвала «унікальним (мабуть, улюблене слово Президента осiло й у її лексиконi) товаром для України» і пообіцяла, що український уряд «зробить усе, щоб грузинські підприємці почувалися тут якомога комфортніше». «Настав час завершити всі внутрішні революції й зробити революцію в наших відносинах», — сказала вона.

У свою чергу, Зураб Ногаїделі, візит якого до України став першим закордонним візитом після призначення, висловив надії на те, що українсько-грузинські «плани будуть наповнені значенням уже найближчим часом». За його словами, «кінцева мета нашого співробітництва — щоб український бізнес працював у Грузії, як в Україні, а грузинський в Україні, як у Грузії». До майбутнього візиту в Україну президента Грузії Михаїла Саакашвілі готується низка основоположних документів. Мабуть, головним підсумком учорашнього засідання міжурядової комісії з питань економічного співробітництва стала домовленість про взаємодію у використанні нафтопроводу Одеса—Броди у прямому напрямку.

Віра КОВТИХА, «День»
Газета: 
Рубрика: