Сильні дощі та активне сніготанення в горах стало причиною того, що в Закарпатській області доволі швидкими темпами підвищуються рівні води в найбільших водних артеріях. Згідно з останніми даними Головного управління МНС України в Закарпатській області, вийшли на заплави (тобто, з корінних берегів) річка Тиса поблизу міста Тячева та річка Боржава неподалік села Шаланки Виноградівського району. Нагадаємо, саме ці дві річки завдали Закарпаттю під час минулих паводків чи не найбільшої шкоди.
Як повідомив начальник Центру пропаганди ГУ МНСУ в Закарпатті Ярослав Баб’як, критичного підвищення рівнів води в річках поки що не зафіксовано. Тим не менше, оскільки дощі не вщухають, сьогодні очікується й подальше підвищення рівнів води у річках. Наразі найнебезпечнішими ділянками вважаються селище Вилок Хустського району та села Крива і Буштино на Тячівщині — тут також очікується вихід річки на заплави, якщо опади не вщухатимуть. Сьогодні ж зранку ГУ МНСУ в Закарпатській області оголосило два штормових попередження.
Найгірше ж те, що, за прогнозами українського Гідрометеоцентру, й на наступні дві доби очікується хмарна погода та дощі. Тобто про поліпшення ситуації поки не йдеться, тому закарпатські рятувальники вже й оголосили, що перебувають у стані підвищеної готовності.
Весна, на щастя, цього року не стала щорічною несподіванкою для МНС-ників Львівщини, вони разом із працівниками Львівського гідрометцентру навіть змогли вчасно попередити мешканців зон ймовірного підтоплення. Очікуючи формування заторів криг на гірських річках, з 10 березня в селі Новому Кропивнику, що на Дрогобиччині, працювала оперативна група, що досліджувала паводкову ситуацію на річці Стрий. Коли вода в річці піднялася до відмітки 3,2 м, то зруйнувала канатний пішохідний міст, а в підвалах будинків з’явилася вода. Сьогодні працівники МНС викачують воду з підвалів, потім будуть проводити дезинфекцію. Канатний міст у селі поновлюється, настил з дошок невдовзі дозволить людям перетинати ріку. Наразі ж 44 будинки опинилися ніби відрізаними від материка. Однак завдяки тому, що рятувальники поруч, люди почуваються спокійно. До того ж, вода прорвала затори, й лід «пішов»...
На сьогодні ймовірності загрози підтоплень будинків через льодові затори немає. Однак ситуацію «моніторять» і найбільше МНС-ники побоюються дощів, які переповнять ріки Буг та Дністер і можуть стати небезпечними для кількох районів Львівщини, а найбільше — для Сокальського.
Внаслідок повені, що почалася підтоплено п’ять населених пунктів Тернопільської області. Зараз у селах, потерпілих від весняної води, працюють рятувальники. Роботи в них незабаром побільшає — як повідомили Комерсанту-Україна у відділі прогнозування МНС, пік повені очікується в середині квітня.
Начальник відділу Юрій Колєсніченко повідомив, пише газета, що всі заходи щодо підготовки до повені було завершено ще в лютому. За його словами, МНС готове задіяти в боротьбі зі стихією 100 тис. чоловік особистого складу. Крім того, підготовлено понад 11 тис. човнів і сформовано команди підривників і водолазів чисельністю 708 осіб. Для зміцнення гребель в областях, які можуть постраждати від повені, підготовлено 833,6 тис. джутових мішків для піску. Також готові до використання 8,7 тис. одиниць автономних джерел тепла та світла, 9,4 тис. одиниць інженерної техніки і понад 7 тис. одиниць насосного обладнання.