Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Рівень курсу

Тема «той — націоналіст, а той — сидів» не повинна стати суттю виборів, вважає Сергій ТІГІПКО
9 червня, 2004 - 00:00

Чи вплине «бензинова криза» на ціни, курс національної валюти, інфляцію? «Якщо найближчим часом не відбудеться ніяких змін, проблеми можуть бути, і достатньо серйозні, — сказав учора в редакції «Дня» голова правління Національного банку України Сергій Тiгiпко. — Суто адміністративне обмеження урядом зростання цін розглядається як тимчасовий крок: як довгостроковий цей засіб буде абсолютно неефективним». Однак, з огляду на наявну стурбованість світової спільноти, — після прийняття рішення про збільшення квот видобутку нафти ціни потихеньку почали падати, — наш гість спрогнозував, що незабаром вони знизяться й в Росії. Уряд, підкреслив С.Тiгiпко, муситиме чітко відслідкувати цей момент і вчасно домовитися з нафтотрейдерами і виробниками палива щодо зменшення цін: «Якщо домовитися не вдасться, — жорстко перевіряти їх задля виявлення додаткових доходів...» До серйозного коливання цін сьогодні це не призведе, зауважує головний банкір країни, тому що переважна більшість продуктів у нашому споживчому кошику — старого врожаю. «Але якщо за літо це питання не буде врегульовано, восени ми ризикуємо отримати небажані наслідки», — резюмував Сергій Тiгiпко.

Лейтмотивом «політичного блоку» питань до нашого гостя були, звичайно ж, жовтневі президентські вибори. На думку С.Тiгiпка, виборчі програми практично усіх претендентів на найвище крісло міститимуть свого роду «джентльменський набір» обіцянок: вирішувати мовне питання, боротися з корупцією тощо. Водночас найцікавішою є, переконаний наш співрозмовник, не тема «той — націоналіст, а той — сидів», а розмова по суті. Тобто про конкретні кроки, здатні поліпшити життя кожної окремої людини і зробити країну конкурентоспроможною в цілому. Над цим Сергій Тiгiпко, за його словами, працює вже сьогодні: зокрема він поділився з журналістами своїми міркуваннями щодо того, як можна за допомогою державних цінних паперів реструктуризувати заборгованість Ощадбанку, зробити більш доступною систему кредитування малого і середнього бізнесу і т.ін.

Про це, про складові реальної державної незалежності, темпи зростання валютних резервів та позитивні наслідки стабільності вітчизняної валюти, а також про те, чи потрібна Україні вільно конвертована гривня, чому на купюрах нового зразка немає прізвища глави правління НБУ, чим небезпечний «перегрів економіки» тощо читайте в одному з наступних номерів «Дня».

Мар’яна ОЛІЙНИК, «День»
Газета: 
Рубрика: