«Я дуже радий, що сьогодні тут, у Броварах, недалеко від того місця, де починалася наша з моїм братом Володимиром спортивна кар’єра (в училищі Олімпійського резерву), відбувається відкриття СОС-містечка для дітей-сиріт. Андрій Шевченко також збирався сюди приїхати, але не зміг. Він прохав передати, що прийме найактивнішу участь у підтримці цього проекту. Коли приходиш у дитячі будинки до дітей, то бачиш, що вони такі ж, як і твої власні — як мій Єгор, Максим, Ліза. Тільки ці діти позбавлені батьківської любові і сімейного тепла. Я обіцяю, що ми прикладемо максимум зусиль для підтримки цього проекту і для того, щоб він був здійснений, щоб діти в цьому Містечку (така назва прийнята у всьому світі) отримали те сімейне тепло, якого їм так бракує», — сказав учора Віталій Кличко, виступаючи на святкуванні заснування Дитячого містечка для дітей-сиріт. Воно буде побудоване в місті Бровари Київської області. Подібного проекту в Україні ще не було, його ініціаторами виступили «СОС-Кiндердорф Інтернешнл» і Всесвітня Федерація футболу ФІФА. Детально з цим задумом газета вже знайомила читачів («День» №145, 12.08.05 — «СОС — сім’я»). Нагадаємо, що в першому українському Дитячому містечку проживатиме 14 сімей, а займатися дітьми в цих сім’ях будуть спеціально підготовлені «мами» і «тьоті». Стосовно ж батьків, в таких сім’ях їх «заводити» не будуть. Піввіковий досвід роботи СОС-Кіндердорф у різних країнах світу показав, що краща модель СОС-сім’ї — мама і діти. Одна з причин — за статистикою, половина шлюбів розпадається, а розлучення стане ще одним стресом для дітей. Ще одна причина — якщо в пари є власні діти, є небезпека, що до своїх вона буде ставитися краще, ніж до прийомних...
На сьогодні мерією Броварів уже виділена земля під забудову, оплачено проектування підведення комунікацій, а також ведеться напружена робота для отримання цілих пакетів усіляких дозволів, необхідних для початку будівництва. Найближчим часом для кожної «мами» в містечку буде знято квартиру, де власне й буде відбуватися народження нової сім’ї — «мама» поступово буде «обростати» своїми дітьми і обзаводитися необхідним сімейним господарством. Всією сім’єю можна буде спостерігати за ходом будівництва свого будинку, планувати купівлю меблів, кухонного інвентарю, одягу і всього, що робить нашу оселю неповторним Домом для кожного з нас.
Організація СОС-Киндердорф-інтернешнл поки працює в Україні в рамках представництва, і ще не представлена як самостійна національна доброчинна організація. У цей час в Міністерстві юстиції розглядається питання про присвоєння окремого статусу. З його отриманням істотно могла б прискоритися і спроститися «паперова» справа — отримання довідок, дозволів і навіть оформлення спонсорської допомоги. Поки гроші на розвиток проекту приходять від зарубіжних спонсорів, які сподіваються й на істотний внесок в майбутньому українських меценатів. Первинні інвестиції вже становлять 1 мільйон 690 тисяч євро. Проект підтримує Міністерство України у справах сім’ї, молоді і спорту, Київська обласна адміністрація і безпосередньо Броварська міська Рада. Директор СОС-містечка Олександр Поліщук сказав «Дню»: «Найважливішим і найскладнішим у цьому проекті є навіть не саме його створення, а проблеми з суспільною свідомістю. У нас укорінився стереотип сприйняття дитини, що зростала без батьків, як потенційного порушника порядку, людини другого сорту, якій немає місця в пристойному товаристві. Його треба ламати. Діти, позбавлені біологічних батьків, повинні відчувати себе повноцінними членами нашого суспільства. Для кожного вихованця буде складено індивідуальний план розвитку і оздоровлення, а гроші будуть розраховуватися на кожну дитину в залежності від її потреб».