Учора Герб України змінив на фасаді Верховної Ради символи неіснуючої держави. Рішення про ліквідацію радянських символів, які знаходяться на фасаді й у приміщеннях ВР, було ухвалено на першому засіданні парламентської більшості 21 січня. Збір коштів для цієї мети організувала партія «Реформи і порядок» за участю Львівської обласної держадміністрації. Виготовлений у Львові герб було урочисто освячено представниками всіх конфесій України. Парламент поміняв символи. Тепер справа за тим, аби зміна не стала символічною.
ДО РЕЧІ
Днями губернатор Херсонщини Олександр Вербицький видав документ, відповідно до якого в області буде знято з державного обліку близько 300 розтиражованих колись пам’ятників вождеві світового пролетаріату та його соратникам, які не становлять художньої цінності. Це значить, що припиниться централізоване виділення коштів на їхнє утримання та реставрацію. Однак самі пам’ятники херсонці зносити не збираються. Як і міняти таблички з найменуваннями вулиць, що «увічнили» події й імена діячів тієї непростої епохи. Опитування громадської думки, проведене херсонською газетою «Гривна», засвідчило цілковиту лояльність городян до комуністичного минулого. Херсонці не висловили принципових заперечень проти того, щоб далі жити на вулицях Леніна, Ілліча, Крупської, Дмитра Ульянова, Жовтневої революції, прогулюватися парками ім. Леніна та ім. Ленінського комсомолу. Люди з розумінням поставилися до того, що перейменування, яке не обіцяє реальних змін, лише проб’є чергову дірку у і без того благенькому бюджеті міста.
А пам’ятники «полум’яним революціонерам» взяти на утримання може тепер будь-який громадянин, що «співчуває». І виділяти зі своєї кишені потрібну суму на їх тривале існування.