Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сенсації «Слов’янського базару»

12 вересня, 2000 - 00:00

Чотириденна фієста вдихнула нове життя в трохи розліновану в період літніх відпусток столицю. У житті Києва почався новий сезон — фестивальний. У ці ж дні відбувся Перший міжнародний циганський фестиваль мистецтв «Амала-2000», а через якихось десять днів стартує «Київ-музик-фест».

Перший номер, який дістався 25-річній китаянці Фен Жуїлі за жеребом, виявився щасливим. У першому конкурсному турові за кількiстю набраних балів з 17 конкурсантів, що представляли 14 країн світу, її (з відривом в один бал) випередив лише одноліток, кращий вокаліст тбіліського «Феєрверку-2000» Давид Худжадзе, якому 12 з 15 членів журі, очолюваного відомим французьким маестро Мішелем Леграном, поставили вищий бал.

Болгарська музична зірка і член журі Георгій Христов як недолік «Слов’янського базару» відмітив необхідність вміти оцінювати виступи, що, з його слів, не давало можливості порівняння і, як результат, хтось міг отримати або завищений, або занижений бал.

Але конкурс, де чимала роль відводиться успіху, є конкурс. І хоч, як помітив в кулуарній розмові відомий білоруський композитор Едуард Ханок, в нинішній час шоу-бізнесу перемоги в конкурсах зовсім нічого не значать, лауреати визначені. Журі ухвалило безпрецедентне рішення розділити всі премії, включаючи Гран- прі. Таким чином, майже половина конкурсантів роз’їдеться з нагородами, а інші будуть вважатися дипломантами. У когорті нагороджених опинилися і два українських виконавці: наймолодший учасник 16-річний Олександр Панайотов із Запоріжжя (третя премія) і Віктор Шайда з Хмельницького (друга премія). Гран-прі отримали Давид Худжадзе і Фен Жуїлі, першу премію чарівна Наташа Барбу, яку на фестивалі похрестили лялькою Барбі, та Ірена Благоєвич (Югославія). А інші друга і третя присуджені відповідно Світлані Вежновець (Білорусь) і Ганні Хачатрян (Вірменія).

Приємним сюрпризом фестивалю стало примирення живої класики радянських композиторів Микити Богословського і Іосифа Кобзона, чудова заявка молдавської групи «Здоб ши Здуб» (неперекладна назва означає приблизно «бум-бом» або «бий барабан»), про яку вже говорять в Росії і Румунії. Природно, в Молдові вони вважаються неперевершеними. Стиль «Здоб ши Здуба» — такий собi хард-рок з молдавським присмаком киянами був сприйнятий «на ура» в першому виступі на Михайлівській площі. Варто зазначити, що музика молдавських музикантів могла б гідно супроводити фільми Еміра Кустуріци.

Сергій ЦИГАНКОВ, «День» Фото автора
Газета: 
Рубрика: