У Києві за політичним життям можна спостерігати з власного вікна. Кияни найбільш поінформовані, вони відкриті до різних інформаційних потоків, в столиці найбільший відсоток користувачів Інтернетом. Тому політичні настрої киян є в дечому показовими. Зазвичай в Києві явка невисока, але цього разу, схоже, тенденція зміниться. 66,9% киян заявили, що візьмуть участь у голосуванні на позачергових парламентських виборах. 26,5 % ще сумніваються: голосувати чи ні. Такі дані оприлюднив центр «СОЦІОВИМІР». Треба зазначити, для Києва це дуже високий показник.
Понад 62 % респондентів- мешканців Києва переконані, що соцiально-полiтична ситуацiя в Українi розвивається в неправильному напрямку. Разом із тим близько 37% киян сподіваються, що впродовж кількох наступних років соціально-політичні умови в Україні покращаться. На переконання соціолога Сергія Тарана, ці показники свідчать, що Київ — це благополучне місто. «В Києві дуже здоровий виборець. Він має критичний погляд на те, що відбувається в країні. Але разом із тим у киян домінує оптимізм, вони вірять, що все зміниться на краще. Такі настрої мають дуже багато європейських міст. Там теж дуже критично ставляться до того, що відбувається в країні, але при цьому абсолютно переконанні, що їхня участь може щось змінити в цьому світі, що в майбутньому це буде набагато краще ніж є», — сказав Сергій Таран на круглому столі в агентстві «РБК-Украина».
Що цікавить киян? Виявляється, насамперед — розвиток економіки (37%). Наступна цифра теж дуже цікава. 12,5% відсотків киян назвали основною проблемою країни — корупцію. Цей показник вдвічі більший, ніж загалом по Україні. «Кияни переконані, що корупція — це набагато більше зло, ніж бідність, високі ціни і тарифи», — пояснив соціолог. Ще один цікавий нюанс, киян набагато менше, ніж решту країн, цікавлять такі проблеми, як зайнятість, робота (7%). І абсолютно не цікавить питання ідентичності й мови (0,8).
І, нарешті, рейтинги. Тут сюрпризів немає. Лідери електоральних симпатій в Києві — це Блок Юлії Тимошенко (30.1%), «Наша Україна — Народна самооборона» (10.2%) та Партія регіонів (9.5%), Шанси подолати 3% бар’єр у Києві також мають КПУ (4.0%) та Блок Литвина (2.9%). Тобто як і раніше в Києві домінує БЮТ. Це означає, що якщо, скажімо, навесні будуть дострокові вибори мера Києва, то переможе або кандидат від БЮТ, або кандидат від широкої політичної фронди проти БЮТу. Але, вочевидь, не нинішній мер Леонід Черновецький. Як зазначають соціологи, переважна більшість киян ставиться до Леоніда Михайловича негативно.
Дослідження проведено Центром соціологічних та політологічних досліджень «СОЦІОВИМІР» на замовлення Міжнародного інституту демократій (методом інтерв’ю опитано 2100 респондентів, в тому числі 410 респондентів у місті Києві, віком від 18 років, статистична похибка вибірки — у межах 2,3 %, польовий етап дослідження тривав з 23 липня по 1 серпня 2007 р.).