Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шанс на пiдтримку

В Українi 54 тисячi дiтей-iнвалiдiв
5 грудня, 2001 - 00:00

Уперше в Україні створено Центр допомоги сім’ям, які виховують розумово відсталого інваліда, тут буде здійснюватися комплексна підтримка всієї сім’ї — соціальний, психологічний і педагогічний супровід. Центр має дві філії — у Деснянському та Дарницькому районах Києва, перший розташований у центральній районній дитячій поліклініці, а другий — у колишньому приміщенні дитячого садка, яке останнім часом використовувалося під ігротеку для інвалідів Дарницького району. Важливим моментом є те, що нова установа — це результат спільних зусиль міжнародного фонду (ЮНІСЕФ), державної структури (Соціальна служба для молоді міста Києва) та громадської організації (Благодійницького товариства «Джерела»). У філіалах нового Центру будуть працювати юрист, логопед, педагог, соціальний працівник. А ще там багато розвиваючих іграшок, які можна буде взяти напрокат додому.

В Україні сьогодні на обліку служби охорони здоров’я знаходиться біля 300 тисяч розумово відсталих інвалідів, серед яких дітей у віці до 15 років майже 54 тисячі. Головний дитячий психіатр Головного управління охорони здоров’я населення міста Києва Людмила Литвин повідомила кореспонденту «Дня», що багато мам не можуть впоратися з депресією та почуттям провини за неповноцінну дитину, на перших порах не усвідомлюють своїх проблем в повному об’ємі, що надалі заважає їх рішенню, а деякі бояться звертатися за допомогою до психіатра, ті ж, хто звернувся, не завжди готові повірити лікареві та дуже шкодять своїй дитині, позбавляючи її необхідного лікування.

Голова правління благодійницького товариства «Джерела» Раїса Кравченко стверджує, що люди з будь-якими ступенями розумової відсталості потребують добре організованої допомоги, орієнтованої на реалізацію чинного інтелектуального потенціалу. Культурна сфера є головною сферою, в якій можлива компенсація недостатності, а «інтелектуальні» вправи потрібні розумово відсталій людині постійно, і процес цей повинен бути безперервним, із залученням багатьох фахівців»

Газета: 
Рубрика: