Вчора зустріччю з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною розпочалася ювілейна — Х — літня школа журналістики «Дня». Як ми вже повідомляли, цього року в редакції стажуються 23 представники 11 українських регіонів. Для нас школа журналістики — це ще одна можливість ближче познайомитися з українською молоддю і віднайти живе у різних куточках країни. Тим більше, що з кожним роком у редакцію газети, крім «ветеранів» школи, приходять молодші покоління. Власне, коли на початку зустрічі головний редактор запитала, де були учасники Х літньої школи, коли «День» зароджувався — 1996 року, більшість відповіли, що готувалися йти до першого класу.
Саме потреба осмислити напрацьований за 15 років інтелектуальний багаж (а це — серйозне домашнє завдання для студентів, що прагнуть повноцінно стажуватися у «Дні») стала першою ланкою у розмові Лариси Івшиної й учасників школи.
А далі молодь цікавилася, чи є в українській журналістиці традиції, яких Європа могла би повчитись у нас, як підняти планку неякісних видань і як встановити баланс між принципами і гнучкістю, якої вимагає сучасний темп життя, а також — що ще потрібно зробити для формування молодого покоління.
Найголовніше — відчувати свій зв’язок із попередніми поколіннями й історичною традицією, формувати в собі історичне мислення, а ще — боротися за повноту політичних прав, переконана головний редактор «Дня».
— Українець, який думає, розвивається — повноцінний учасник нашої розмови. Ваша особиста відповідальність за власну долю і пошук місць, де вам можуть дати щось нове, — це ваша особиста програма. Тут немає простих рецептів. Але потрібно думати та розвиватися. І цей шанс ми даємо тут, — зазначила Лариса Івшина, відповідаючи на запитання студентів. — Інша справа, що розумне не має бути занудливим, — а з фантазією.
До речі, про шанси — «День» цього року підготував для учасників ювілейної літньої школи насичену програму. Переконані, що стежити за нею, підключатися до неї у вигляді коментарів, участі в дискусії буде цікаво всім читачам «Дня». А вже цієї середи в редакції газети відбудеться розмова з відомим у всьому світі українським економістом, меценатом, засновником Давоського форуму Богданом Гаврилишиним.