Після поразки на виборах голови Верховної Ради Криму Леонід Грач з двох депутатських мандатів вибрав мандат депутата Верховної Ради України і навіть зробив заявку на керівництво одним з комітетів парламенту країни. Принаймні він заявив, що хотів би працювати в комітеті по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. З його заяв також витікає, що він має намір розповісти парламенту України, «хто як обирався в Криму».
Як це часто бувало і раніше, Л. Грач знову показав приклад одночасного руху у протилежних, взаємовиключних напрямах. З одного боку, він і його соратники звернулися до прокуратури із заявою, в якій опротестували підсумки виборів, паралельно розгорнувши збір підписів за проведення референдуму про недовіру Верховній Раді Криму, з другого — Л. Грач висловив бажання знову балотуватися в 25-му окрузі. А на розширеному засіданні бюро рескому Компартії під керівництвом Грача прийнято, як повідомляється, рішення, згідно з яким «комуністи… могли б узяти участь у роботі президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів, направивши туди своїх представників: першим заступником голови Верховної Ради АРК — Л. Безазієва, головами постійних комісій ВР АРК — М. Колісниченка, О. Бондаря, В. Голікову, із залишенням на посаді голови Рахункової палати ВР АРК М. Горбатова, віце- прем’єром — В. Казаріна, міністрами і головами комітетів — О. Нестеренка, В. Лаврова, Т. Єжову, В. Захарова, Ю. Корнілова, Н. Сумуліді, а також з призначенням Є. Асмолової головою Антимонопольного комітету». Разом з тим, за рішенням бюро рескому Компартії, фракція комуністів кримського парламенту… «за жодних обставин не погодиться на призначення міністром фінансів Л. Денисової, а віце-прем’єрами або віце-спікерами — І. Умерова і В. Кисельова». Щоправда, багатьом з названих кандидатур комуністів, на думку кримських спостерігачів, за їх твердих комуністичних переконань не вистачає головного — професіоналізму.
Зміни у кримській владі очікуються 15 травня, коли продовжиться сесія, що почалася 29 квітня. «До цього засідання колишній уряд залишається виконувати обов’язки», — заявив під час представлення у Радміні Сергій Куніцин, який на посаді голови змінив Валерія Горбатова, котрий подав заяву про складення з себе повноважень і перехід на роботу до Верховної Ради України. «Ми зможемо згуртувати команду, зробивши висновки з колишнiх помилок, і забезпечити її результативну роботу», — запевнив прем’єр. Мабуть, до «колишнiх помилок» Сергія Куніцина можна віднести і призначення у Раду міністрів ряду комуністів, які згодом, як пам’ятають читачі, організували бойкот уряду і ніби вийшли з його складу, але заяв не подали. «Для публіки вийшли, але в кріслах і відомостях на зарплату залишилися», — коментували ситуацію кримські газети...
Буде реорганізовано, очевидно, і Рахункову палату, яку Леонід Грач використав, як обком колись парткомісію, — для перевірок і покарання неслухняних. Передусім буде, очевидно, регламентовано кількість і якість перевірок. До того ж Рахункова палата підзвітна главі парламенту, а якщо її головою стане комуніст, вона так і залишиться у підпорядкуванні рескому Компартії, чого новий склад Верховної Ради Криму, очевидно, не допустить.
Тим часом останні кримські заяви Леоніда Грача і його соратників спричиняють лише здивування. Л. Грач публічно звернувся… до росіян, «рідних за духом і за кров’ю». Вибори він представив як «колективну змову діючої влади і кримінально-олігархічних кланів проти Грача як символу кримської мети єднання з Росією», проти чого, мовляв, в Україні повстали «всі антиросійські сили». Однак усі проросійські організації Криму відразу після виборів публічно заявили, що Грач не є представником їхніх інтересів, а його дії — не на користь Росії, як вони її розуміють. Не можна ж дійсно проросійські організації Криму звинуватити в антиросійськості! Люди порозумнішали і на цей раз голосували за комуністів вже не так масово й охоче.