Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Щастя моє» побачать у Гонконзі

Учора стартував 35-й Міжнародний кінофестиваль
23 березня, 2011 - 00:00
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ «ЩАСТЯ МОЄ» / ФОТО З САЙТА KINOPOISK.RU

На 12 майданчиках, які розміщені по всьому Гонконгу, можна побачити 59 фільмів із різних країн. У кінопрограмі буде також представлено стрічку Сергія Лозниці «Щастя моє» (Україна, Німеччина, Нідерланди). Нагадаємо, ця картина брала участь у конкурсі Каннського МКФ і вже зібрала велику колекцію призів міжнародних кінофестивалів та вийшла в прокат у Франції, Португалії, Німеччині, Бразилії, США і Росії, а незабаром її побачать і українські глядачі.

Крім ігрового дебюту документаліста Сергія Лозниці, на фестивалі демонструватиметься картина про громадянську війну в Африці режисера Махамат-Салеха Гаруна «Людина, що кричить» (Франція, Бельгія, Республіка Чад), і цей фільм критики назвали таким, що «тихо розриває серце»; уругвайська комедія «Корисне життя» про тих, хто присвятив своє життя кіно; єгипетський фільм «Мумія: ніч відліку років» режисера Шаді Абдель Салям, знятий в епоху розквіту єгипетського кіно 1969 року; російські «Вівсянки» Олексія Федорченка, «Край» Олексія Учителя і «Як я провів це літо» Олексія Попогребського.

Гонконзькі глядачі також побачать фільм про життя українських мегаполісів — «Людина з кіноапаратом», який 1929 року зняв класик німого кіно, радянський режисер Дзига Вєтров. У кінострічці не були задіяні актори і немає сценарію, проте є різні варіанти зйомок, наприклад прискорена, або показ декількох картинок в одному кадрі. Крім того, цей фільм має 11-те місце в рейтингу «Документальних фільмів, що змінили світ», за версією журналу Entertainment Weekly. Також на фесті буде представлено багато азіатських фільмів: широко представлений сучасний китайський та японський кінематограф. Цього року в Міжнародному кінофестивалі в Гонконзі беруть участь близько 200 фільмів із різних країн світу. Програма розділена на чотири секції: «Азіатське кіно», «Панорама Гонконгу», «Світове кіно» та «Архів».

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: