Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець дав ексклюзивне інтерв'ю кореспондентові "Дня". Він заявив про суб'єктивізм у розподіленні бюджету коштів за статтею державної підтримки вугільної промисловості. За його словами, мали місце (принаймні до цього часу - Є.Т.) зловживання під час розподілу коштів, виділених на погашення заборгованості із зарплатні, технічного устаткування шахт, а також позовів до шахтних холдингів. Зокрема, Волинець зазначив, що значна перевитрата "бюджетних грошей" припадає на п'ять державних холдингових компаній - "Торезантрацит", "Добропільвугілля", "Павлоградвугілля", "Орджонікідзевугілля", "Артемвугілля". На його думку, цим підприємствам "пощастило тільки тому, що за ними стояли інтереси певних осіб, зокрема, двох останніх екс-міністрів вугільної промисловості України.
Волинець не зміг назвати конкретної суми, тому що завищення субсидій на тонну вугілля, що видобувається, вирахувати важко. Хоча причиною "утруднення" може бути й те, що ці особи пішли з "великої політики". Зате голова НПГУ був конкретним стосовно лідера "конкуруючої фірми" Профспілки працівників вугільної промисловості (ПРВП) - Віктора Держака. Волинець уважає, що саме Держак винен у надмірному наданні 8,5 млн. гривень на адресу ДХК "Добропільвугілля". "Можна припустити, що якась частина грошей не доходила до виплат", - не забув додати лідер НПГУ.
Він уважає, що В. Держак, як керівник громадської організації, не має права брати участі в розподілі державних дотацій (одначе, робить це вже більше року). Крім того, Волинець вимагає ясності з приводу того, як було використано 2 млн. гривень, перерахованих із рахунку державної компанії "Укрвугільструктуризація" на рахунок ПРВП "для надання матеріальної допомоги інвалідам тих шахт, які закриваються". Після запиту до Генпрокуратури, НПГУ стало відомо, що керівництво "Укрвугільструктуризації" вимагало повернення цієї суми... плюс 550 тис. у вигляді відсотків, що набігли. Волинець стверджує, що списки тих, котрі потребують допомоги, не складалися, комісії не формувалися. І припускає, що приблизно половину суми просто розікрали.
Можливо, що керівництво НПГУ приберігає подробиці того, що сталося на більш "значимий" період часу. Коли постане питання про лідерство у проведенні масових акцій протесту гірників, "на-гора" можуть видати ще одну порцію компромату.