Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Що заважає Україні «торгувати повітрям»

Учора презентовано доповідь про глобальну зміну клімату
28 вересня, 2005 - 00:00

За останніми даними, жертвами урагану Ріта, що обрушився на США, стали сім людей. Крім того, зруйновано десятки будинків і паралізовано рух транспорту. Причина — потужне торнадо, що стало третім стихійним лихом, яке довелося пережити американцям за останні місяці. Інтерес до теми екологічних катаклізмів великий усюди.

У Києві презентували «екологічне» видання. У світ вийшла книжка «Глобальні зміни клімату: економіко-правові механізми імплементації Кіотського протоколу в Україні». Як передає ForUM, видання висвітлює ключові питання зміни клімату та дає аналіз передумов, необхідних для ефективної імплементації Кіотського протоколу в Україні.

Зокрема, в книзі повідомляється, що найближчим часом в атмосфері не станеться стабілізації концентрації парникових газів. Кіотський протокол лише закладає механізм поступового зниження антропогенного навантаження на атмосферу. Також автори книжки (серед них — екс-міністр екології та природних ресурсів Василь Шевчук) висловлюють думку, що в Україні нині немає передумов для участі в торгівлі квотами на викид парникових газів. У країні не було реалізовано поточні пілотні проекти щодо внутрішньої торгівлі квотами на викиди парникових газів, немає досвіду в прогнозуванні цін на квоти, не розроблено надійні прогнози викидів, не почато створення національної системи для оцінки викидів і поглинання парникових газів. У той же час, як підкреслюють автори книжки, Кіотський протокол — економічно вигідний Україні. 2010 року потенційно країна може продавати 70—100 мільйонів тонн вуглецевого еквіваленту. Якщо врахувати, що за різними оцінками тонна вуглеводу може коштувати від 25 до 150 доларів, Україна могла б заробляти від 2 до 15 мільярдів доларів.

Як заявили автори книжки, мета видання — залучити до широкої дискусії не лише фахівців у сфері зміни клімату, а й провідних політиків, громадських діячів.

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: